Sivas haberi | Sivas Ticaret Borsası’nda antlaşma teslim töreni düzenlendi

Sivas Ticaret Borsası başkanlığına seçilen Hayrullah Karakaya, görevi sakat başbuğ Abdulkadir Hastaoğlu’ndan devraldı.

Borsadan yapılan açıklamaya bakarak, Sivas Ticaret Borsası toplantı salonundaki ahit tasdik töreninde konuşan Karakaya, bu zümre görevlerin hizmet yarışı olduğunu belirtti.

Teslim aldıkları bayrağı daha yukarlara taşımayı hedeflediklerini nâkil Karakaya, “Başkanımıza bugüne büyüklüğünde yapmış olduğu tüm hizmetleri için teşekkür ederim. Üyelerimizin bize vermiş olduğu güveni boşa çıkarmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Hastaoğlu ise birlik, kardeşlik ve el birliği içerisinde demokratik şekilde emsal bir seçme yaptıklarını aktardı.

Görevlerin gelip eğreti olduğunu vurgulayan Hastaoğlu, şunları kaydetti:

“13 yılı fazla süredir görev yaptığımız Sivas Tecim Borsasını rastgele çağ henüz ileriye vurmak için çalışıp çabalama gösterdik. Biten ve bitmeme fail projelerimiz var, inşallah sizler dahi yıpranmamış projeler ile Sivas Tecim Borsasını tamamıyla yukarılarda tutmaya bitmeme edeceksiniz. Şahsım, yönetim ve sedir kurulum hesabına berceste olan eskimemiş yönetim kurulu başkanına ve meclise başarılar diliyorum.”

Konuşmaların ardından Sivas Ticaret Borsası Divan Başkanı Mehmet Akif Arslan ve Yönetim Kurulu Başkanı Hayrullah Karakaya, çarkıt Divan Başkanı İhsan Aksoy ve sakat Umumi Heyet Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu’na teşekkür plaketi verdi.

Share: