Sivas’ta 55 milyon TL envestisman sağlayacak 5 proje bindi almaya adalet kazandı

Sivas’ta Orta Rum Kalkınma Ajansı marifetiyle yürütülen programlar neticesinde 55 milyon TL yatırım sağlayacak 5 proje bindi almaya adalet kazandı.

Bu çerçevede Ilımlı Anadolu Kalkınma Ajansı 2022 Yılı Sivas Projeleri Inikat İmza Töreni düzenlendi. Sivas Valiliği melfuf bakım binası konuşma salonunda planlı törene Sivas Valisi Dr. Yılmayan Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilim Adamı, Itidalli Küçük Asya Kalkınma Ajansı Umumi Sekreteri Ahmet Güvenli Kilci, Sivas Ticaret ve Endüstri Odası Başkanı Mustafa Eken, Sivas Cumhuriyet Altını Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Felek, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul ve ara sıra mülk tören düzeni üyeleri katıldı.

Törende mütekellim Sivas Valisi Dr. Yılmaz Balkır, bindi kayran projeler için bilgiler vererek Sivas’a bakir ve ibdai çalışmalar katan çekicilik ve kuruluşlara teşekkürname etti.

Oran Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Sakıncasız Kilci ise yaptığı konuşmada, ajans kendisine Sivas’ta toplamda 300 milyon TL destek sağladıklarını söyledi.

Konuşmaların arkası sıra imzalar atıldı. – SİVASShare: