Sivas’ta yeni millet bahçesi için icraat başladı

Sivas Belediyesince 27 Haziran Öğretmenler Parkı ve eski Numune Hastanesi yerleşkesine kazandırılacak Ulus Bahçesi ve Kapalı Otopark Projesi üzere icraat başladı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Âlim, 57 bin metrekare alana nesir edilecek projeyi yerinde inceleyerek, icraat karşı yetkililerden vukuf aldı.

Projede gelinen süreci anlatan Bilgin, “Şehrimizin merkezinde küsurat ve ahali ortada Sakat Numune Hastanesi yeri olarak bildik alana millet bahçesi yapacağımızı seçim döneminde bildirme etmiştik. Anıtlar Oturmuş süreci, türel proses derken projenin ihalesini yaptık ve bismillah diyerek çalışmalara başladık.” ifadelerini kullandı.

Bilim Adamı, budun bahçesinde yeşil dokuyu ve bölgedeki ağaçları koruyacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Burada yeşil ağırlıklı tıpkı dirim merkezi oluşturacağız. Çetin betonlaşma olmayacak. Elden hemşehrilerimize hizmet edecek katalog ve kavim kıraathanesi binası vadi matlup. 250 araçlık merbut otopark ve etrafında çıplak otoparkın olduğu, yeşili ve doğayı bozmadan, tek ağaca dokunmadan domuzuna ayrımsız içki alanını Sivas’ımıza kazandırmış olacağız. Projeyi 29 Ilk Teşrin 2023’te tamamlamayı hedefliyoruz. Intihap öncesi saraka verdiğimiz projeleri hepyek hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

Share: