Sivas’tan gücük güdük

Sivas Ticaret ve Endüstri Odası (STSO), Yıldızeli ve Divriği ilçelerinde istişare toplantısı düzenledi.

STSO’dan yapılan açıklamaya göre, STSO Başkanı Mustafa Eken, umumi heyet ve meclis üyeleri, ilçe ziyaretlerine devem ediyor.

Son yerine Yıldızeli ve Divriği ilçelerini gezen Eken, üyelerle tıpkısı araya gelerek rica ve beklentileri dinledi.

İlçelerdeki üyelere 4 almanak süreçte yapılan çalışmaları aktaran Eken, “Sizlere alay verdiğimiz üzere tığ seçimden seçime değil sonsuz sizlerle tıpkısı arada olduk. İlçelerimize gereken değeri verdik, üyelerimizi unutmadık. Üyelerimizin haklarını dal düzeyde savunduk. Yapılan denetimlerde Türkiye’dahi 181 TSO içerisinde 3. olduk.” ifadesini kullandı.

Eken, Demirağ Kombinasyon Endüstri Bölgesi’ndeki (OSB) serencam durumla ilgilendiren de bilgelik vererek, “Demirağ OSB’de 2022’nin 9 aylık sürecinde 60 yatırımcıya düzlük tahsisi yaptık. 17 bin kardeşimiz için istihdam garantisi aldık ve hep 10 bilyon teklik yatırım yapılacak. Temeller atıldı, faaliyete güzeşte firmalarımız var, ana atacaklar var. Hedefimiz Sivas’ta işsizliği tahsis etmek.” değerlendirmesinde bulundu.

Ulaş’ta itfaiye aracı ekipleri manevra yaptı

Ulaş Belediyesi itfaiye aracı ekipleri “İtfaiye Haftası” kapsamında ateş tatbikatı yaptı.

Ekincilik İşletmeleri Umumi Müdürlüğüne mecbur Ulaş Ekincilik İşletmesi Müdürlüğünde gerçekleştirilen tatbikat öncesi işletme personeline, nazari terbiye ile coşkunluk türleri, yangına engelleme ve alınacak tedbirler anlatıldı.

Uygulamalı eğitimde ise katı, nakit, gaz kaynaklı yangınlara zahir engelleme edileceği gösterildi.

Share: