Son dakika haberi: Serada ölmüş bulunan nemli çiftçinin bıraktığı serencam tezkere akılları karıştırdı

Denizli’nin Çameli ilçesinde kaybolduktan 11 çağ bilahare serada ölmüş kendisine bulunan 62 yaşındaki İsmail Ceylan’ın ortaya çıkan mektubu akılları karıştırdı. Ceylan’ın ölümünden sorumlu tuttuğu kişilerin isminin düz aldığı notun peşi sıra ortaya çıkan son mektubunda, kendisini dövüp ölüm ayrılma eden çirkin ve maruz kaldığı şantaj olayıyla ilgili detaylar vadi aldı.

Çameli ilçesinin Çakıcı Mahallesi’nde meydana mevrut olayda; 19 Ilkgüz 2022 Pazartesi haset evinden ayrılan 62 yaşındaki İsmail Ahu, arama çalışmalarının 11’inci gününde evine 400 metre uzaklıkta bulunan ve beş altı kamer öncesine kadar iştirakçi adına çalıştığı domates serasında ölmüş yerine bulundu. Denizli İl Güllabi Komutanlığına tutkun JASAT dedektifleri, arkasında “Şayet ölürsem, ölümümden yazdığım esame sorumludur” şeklinde ayrımsız merhale bırakan Ceylan’ın keleş ölümüyle ilgilendiren olarak çakal tıpkısı çalışma başlattı.

Darp edip ölüme terk etmiş

JASAT dedektifleri, soruşturma çerçevesinde henüz önce 2 kere gözaltına alınan ve olayda hayatını kaybeden İsmail Ahu’ın evine son 2-3 aydır gelip gittiği belirlenen Serkan B . (41) ile ilişik eskimemiş ayrımsız bilgiye ulaştı. Aralarındaki algı verecek meselesi yüzünden İsmail Ahu’ı çarpma eden Serkan B’nin, Ceylan’ı seraya mesture ölüme metrukiyet ettiği ortaya daha çok.

İlçedeki bire bir gazinoda eğlenmekte olan Serkan B., açıkgöz ekiplerini karşısında görünce yakalanmamak için üst kapıdan kaçmaya çalıştı. JASAT dedektifleri vasıtasıyla kıskıvrak yakalanan Serkan B., gönderme edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Son betik akılları karıştırdı

Arkasında ölümünden mesul tuttuğu kişilerin isminin meydan aldığı tabaka bırakan İsmail Ahu’ın ölmeden ilk kaleme aldığı sonuç mektubu ortaya artık. Kendisini darp edip ölüme ayrılma fail Serkan B.’nin birlikte maruz kaldığını argüman ettiği ayrımsız şantaj olayından da bayram fail Ceylan’ın mektubunda şu ifadeler yer aldı:

“Dünyaya yoğurt kasesi yıkarken çıka geldim. Keşke gelmez olaydım. 4,5 yaşımda üzerime sakıt bir lamba ile herkese beis verdim. Annem payanda yedi, ablalarım payanda yedi. Allah’ım Müslümana kötülük vermeyi haram kıldım. Ego elimden gelmeyerek yapmış olduğum bu hatadan selamete çıkmam ancak ve fakat senin yardımınla. en son apartında kaldığım turizmcide akak odasına azrail koymuş. Çık işin içinden çıkabilirsen. Rabbim sen darda kalanın imdadına yetişirsin. Beni böyle insanların elinde bırakma. Beni ayıplarımla rezil etmek istiyor bu rezil. Sen bu insanı hem bu dünyada hem da sair dünyada mecmu insanların içinde hain eyle. Evimi sattıran Hamza Ş. ve oğlu Yaşamış canıma kast etti. Ruhi’nin verdiği engel fizanı bulur. Bu büyüklüğünde hadiseden sonraları ailem bile beni bekâr bıraktı. Evlatlarım beni metrukiyet etti. Serkan B. verdiği zararı kitaplar almaz” – DENİZLİ

Share: