Sonuç an bilgelik: Denizli’de doğalgaz patlaması: 2 yaralı

Denizli’de doğalgaz patlaması: 2 çorlu

DENİZLİ – Denizli’nin Pamukkale ilçesinde sabahleyin saatlerinde tüpe çayın koyulması sonrası 2 bükülmüş habbe mağaza kısmında doğalgaz patlaması oldu. Iri gürültünün koptuğu o anlarda aile kocada 2. mertebe yanıklar oluşurken, sülale harabeye döndü.

Görüngü, Pamukkale ilçesinde mecbur Kayıhan Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2 kıvrım mutlak evde ruhlu ve doğalgaz tevzi firması Enerya’dan bakım düzlük Birol S. ve eşi Mesude S. (52), sabah 6 sularında sabahleyin namazını kılmak amacıyla kalktı. Bu sırada tüpe öz koyan Mesude S., sonrasında mağaza kısmına geldi. Bilcümle bu esnada salonda doğalgaz patlaması meydana geldi. Nazik gürültünün koptuğu anda lüp duvarları yıkılıp kâh bölümlerde cuşuhuruş çıktı.

Seslerin duyulması sonrası olay yerine çok sayıda ekip gönderme edildi. Bölgeye giden ekipler tedbirler alırken, çorlu koşa ise afiyet görevlileri marifetiyle Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Aşağı çaplı coşkunluk hızlı hızlı söndürülürken, karı tamamen kullanılamaz ağıl geldi. Hastaneye gönderme edilen yarlı çiftin 2. evre yanıkları oldukları ve hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Share: