Sonuç an haberi! Ankara Güvenlik Müdürlüğü’nden takipli otodan arakçılık yapan şahıslara “balon” operasyonu

Ankara Inanma Müdürlüğü’nden takipli otodan hırsızlık fail şahıslara “balon” operasyonu

ANKARA – Ankara Itimat Müdürlüğü, takipli otodan hırsızlık özne şahıslara müteveccih “palavra” operasyonu gerçekleştirdi. Operasyonda biri çocuk olmak amacıyla 3 berbat gözaltına makbuz.

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde meydana gelen 30 bin lira paranın ve 1 milyon teklik mesabesinde çekin çalındığı, tıpkı dönüş Mamak ilçesinde meydana mevrut 13 bin doların çalındığı otodan arakçılık olayları ile ait Ankara Inanma Müdürlüğü Güvenlik Idarehane Müdürlüğü Arakçılık ve Cepçilik Kesim Amirliği görevlilerince icraat yapıldı. Çalışmalar neticesinde tamlanan hırsızlık olayının üç çirkin koca can vasıtasıyla Boz mülevven ayrımsız açar ile gerçekleştirildiği öğrenildi. Bunun üzerine yapılan çalışmalarda olayda makbul açacak, Kıbrıs Köyü rast bulunan benzeri dere yatağında infirak halde bulunmuş, kaba eşhas yapılan icraat neticesinde Kırıkkale iline kaçmak üzereyken Elmadağ İlçesinde kovalamaca neticesinde yakalandı.

Ekipler tarafından yapılan sorguda şahısların E.Y., F.B. ve suça sürüklenen bala olan E. M. isimli şahıslar olduğu anlaşıldı. Çirkin E.Y. isimli şahsın yapılan arka aramasında yağız torba içerisinde 29 bin 300 liralık, F.B. isimli şahsın dal aramasında ise 13 bin dolar para ele geçirildi. Şüphelilerden E.Y’ nin 44’ü otodan hırsızlık atılmak amacıyla toplamda 86 suç kaydı olduğu ve 11 ayrı suçtan değişik illerdeki mahkemelerce arandığı kaydedildi. F.B.’nin ise 13’ü otodan arakçılık atılmak için toplamda 35 cürüm kaydı olduğu antrparantez Yozgat’ta mevcut tıpkısı kuyumcudan takip sonucu toplamda 3 kilo altının çalındığı otodan arakçılık olayının şüphelisi olduğu ve bu suçtan arandığı tespit edildi. Suça sürüklenen yavru olan E.M’in ise 5 yanlışlık kaydı olduğu belirleme edildi.

Öte yandan şüphelilerin yapılan isticvap işleminin peşi sıra adli makamlara sevk edildiği bildirildi.

Share: