Sonuç an haberleri! Gezicilerin keşfettiği huy harikası dar boğaz, turizme kazandırılmayı bekliyor

Gezicilerin keşfettiği doğa harikası dar boğaz, turizme kazandırılmayı bekliyor

ŞIRNAK – Şırnak’ta ilk kez dron ile görüntülenen Kermen Kanyonu nazirsiz güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

Şırnak’ın Uludere ilçesine mecbur Ayça ve Şenoba beldeleri arasında bulunan Kale Kanyonu bölgede yoğun rastlanamayacak doğa harikalardan biri olmasıyla ilgi çekiyor. Doğal güzellikleriyle doğaseverlerin ve ziyaretçilerin dikkatini çeken kanyon dron ile ilk kez açıktan görüntülendi. Fotoğraf tutkunları ve doğaseverlerin uğrak yeri olmaya namzet dar boğaz, turizme kazandırılmayı bekliyor.

Bölgeyi görüntüleyen foto sanatçısı Ayhan Babat, Şırnak’ın natürel güzelliklerini tedarik etmek için geziler düzenlediklerini söyledi. Bugün kim rotalarını Kale Kanyonu olduğunu tamlayan Babat, “Kanyonumuz, Şırnak’ın Uludere ilçesine vabeste Alem beldesine 5 kilometre uzaklıkta. Kale Kanyonu’nun akarsu derinliği 2 metreyi buluyor. Bu kök doğa harikalarına eş çıkılmasını istiyoruz. İlimizin tıpkısı tabiat turizmi haline getirilmesini istiyoruz. Huy tutkunlarının gezebileceği birçok natür harikası yerler var” dedi.

Share: