SULTANBEYLİ BELEDİYESİ, UMUM BANA BAKARAK FESTİVALİ’NE KATILDI

Ankara’daki Başkent Budun Bahçesi’nde gençler üzere planlı Parçalanmamış Bana Bakarak Festival’in açılışı Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan yoluyla yapıldı. 5 ahit süresince sürecek olan festivalde Sultanbeyli Belediyesi da ‘Huy Gençlerle Canlanıyor’ projesiyle katıldı. Huy Gençlerle Canlanıyor Projesi kapsamında yangından etkilenen Antalya, Şanlıurfa, Muğla, Okumuş, İzmir ve İstanbul Sultanbeyli’ye ekosistemi canlandırmak amacıyla ahu, keklik, sığın, atmaca kadar huy hayvanları bırakıldı.

HAYVANLARIN DOĞAYA SALINDIĞI NOKTALARA CANLI BAĞLANTI

Tekmil Bana Bakarak Festivali’ndeki Sultanbeyli Belediyesi standında tabiat canlılarını bahis düzlük NFT Dijital Tekellüm Eserleri sergisi açıldı. Fuar kapsamında standa gelen ziyaretçiler özel adına hazırlanan dijital hanek (NFT) sergisini gezdi, arkası sıra etkin yayınla hayvan salınımlarının yapıldığı noktalara bağlanarak ‘Huy Kumbarası’na isimlerini yazdırdılar. Sonrasında sergilik içre hususi olarak hazırlanan alanda ışık çekilen gençlere huy dostu sertifikası, ajanda huy kumbarası ve çam fidanı armağan edildi.

‘GENÇLERİMİZE ÇOKÇA TEŞEKKÜRNAME EDİYORUZ’

Başşehir Ulus Bahçesi’nde düzenlenen ‘Mecmu Bana Göre Festivali’ne ‘Huy Gençlerle Canlanıyor’ projesi ile katıldıklarını belirten Sultanbeyli Belediye Reisi Hüseyin Yara, ‘Projedeki amacımız güzeşte sene gerçekleştirdiğimiz orman yangınlarının olduğu bölgelerdeki ağaç dikimlerinin peşi sıra doğayı arkalamak ve canlandırmak amacıyla hayvanların salınımını 6 bölgede gerçekleştirmiş olduk. İstanbul Sultanbeyli Aydos Kalesi’nde de böyle tıpkısı çalışmamız oldu. Amacımız, gençlerimizin doğayla olan bağını bırakmak, imar etmek ve doğanın korunması üzere savaş atfetmek. Bu konuda duyarlılıklarından âlem gençlerimize haddinden fazla teşekkür ediyoruz. Güzeşte sene orman yangınlarının olduğu bölgelerde gençlerimiz, standımıza mevrut misafirlerimiz isimlerini yazdılar, yanan bölgelerde özlük adlarına fidanlar dikilmiş oldu. Bu senede standımıza mevrut vatandaşlarımız isimlerini yazdıklarında onların isimlerini ‘huy kumbarasına’ atacağız ve onu kendilerine dürü etmiş olacağız. Kendilerini aynı bakıma ‘çevre gönüllüsü’ yapmış olacağız. Bu anlamda kendilerine şimdiden teşekkürname ediyoruz? dedi.

‘DİJİTAL NFT SERGİSİ İLE STANDIMIZI AÇTIK’

Sayısal Natür sergisinden bahseden Dağ sözlerini şöyle tamamladı:

‘Sayısal NFT yöntemi ile standımızda sergimizi açtık. Gençlerimiz uygulayım bilimi ile çok ağırbaşlı ilgileniyorlar. Teknoloji ile doğayı, çevreyi birleştirmiş olduk. Bu çevirgeç ile standımıza gelen, etkinliklerimize katılan hep gençlerimize, misafirlerimize teşekkürname ediyorum. Standımıza dokunaklı benzeri ortaklık var. Proje haddinden fazla önem yer ettiği üzere domuzuna aynı stant ile burada yerimizi almış olduk. ‘Cümle Bana Göre Festivali’ 5 gün süresince bitmeme edecek. Türkiye’nin seçme marifetiyle bu festivale katılan gençlerimiz bizim standımızı üstelik ülfet etmiş olacaklar. Deneyimsizlik standımızı teşrifleriyle onurlandıran Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. NFT Sayısal Nutuk Sergimizi ziyaret eden İstanbul İl Başkanımız Sayın Osman Nuri Kabaktepe’ye, Belediye Başkanlarımıza ve gençlerimize haddinden fazla teşekkür ediyorum?

Standı mülakat eden mektepli İlayda Zerrin, ‘Standa geldiğimizde öncelikle çokça evire çevire bir sergi ile karşılaştık. Fotoğrafımızın birlikte bulunduğu haddinden fazla evire çevire bir kumbara armağan edildi. İçinde biriken paralardan Yeşilay’bile destek verilecek. Böyle aynı etkinliğin içerisinde bulunduğum amacıyla çok mutluyum. Sultanbeyli Belediyesi’ne bu imkanı sunduğu üzere da antrparantez teşekkür ederim’ dedi.

Standı mülakat fail mektepli Zeynep Ebrar Çılgın ise, ‘Stant haddinden fazla özenle mücehhez ve dışardan dahi çok iyicene duruyor. Doğaya ve hayvanlara haddinden fazla destek veriliyor. Bu benim çokça hoşuma giden ve bahtiyar eden benzeri durum. Emeği geçenlere haddinden fazla teşekkürname ederiz’ diye niteleyerek konuştu.

Share: