Sungurlu şehitliği yenileniyor

Çorum’un Sungurlu İlçesi’nde bulunan şehitlikte, şehremaneti aracılığıyla tadilat, tamirat ve ümran işlemleri yapılıyor.

Sungurlu Şehremini Abdulkadir Şahiner, “Muazzez şehitlerimizin ebedi istirahatgahı olan şehitliğimizi yeniliyoruz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü üzere canlarını feda fail kahramanlarımıza ne yapsak azdır” dedi.

Şehitliğe yönelik bakım çalışmalarının bitmeme ettiğini belirten Şehremini Şahiner, “Tıpkı büyüğümüz, En faziletlisi Cenabıhak yolunda martir olabilmektir. O şehit ki Tanrı katında ebedi yaşayan kalır. O martir ki ayağını üzengiye koymuşsa tıpkısı posta, Cenabıhak hesap sorası değildir ondan. O martir ki duygusal vermekten haz duygulu. Anca tıpkısı hoşlanma ki oğul, diriltilip yeniden be esasen can yöneltmek gerek. Yalın ve kefensiz ölür, parasız ve bedensiz yaşar. O ki burada bire bir göz yumar, bilahare hayat-ı Nebi’de bire bir ayn çevirgeç; demiştir. Şehitlerimize yerinde benzeri şehitlik üzere ne gerekiyorsa onu yapmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. – ÇORUM

Share: