Süper Lig’de evvel galibiyetini kayran Hatayspor yokuş peşinde

Spor Toto Süper Lig’birlikte bu sezonki önceki galibiyetini teknik direktör Volkan Demirel’in takımın başında çıktığı önce resmi maçta 8. haftada düz Atakaş Hatayspor, yengi serisi yakalamayı hedefliyor.

Sezona istediği kabilinden kelle yapamayan Hatayspor, tıpkı haftasını bay geçtiği ligde 7 maçta benzeri yengi, bire bir beraberlik ve 5 mağlubiyetle 18. sırada bulunuyor. Bu karşılaşmalarda kalesinde 11 gol gören bordo-beyazlı grup, rakip fileleri ise 4 kere havalandırabildi.

Tek galibiyetini, göreve geldiği geçmiş maçta Yanardağ Demirel yönetiminde geçen hafta deplasmanda Çıpa Takım Sivasspor’a karşı alan Hatay ekibi, çıkışa tevdi etmek istiyor.

Hatayspor, ligin 9. haftasında 9 Teşrinievvel Alışveriş günü sahasında Corendon Alanyaspor’u yenerek bağırsak sahada de evvel galibiyetini almayı hedefliyor.

“Yanardağ Demirel ve ekibinin takıma dokunuşlarını hissettik”

Kulüp komutan vekili ve basın sözcüsü Mustafa Özat, AA muhabirine, Sivasspor’u yenerek yengi hasretine serencam vermelerinden dünya bahtiyar olduklarını söyledi.

Lige dağ ayrımsız mir yaptıklarını aktaran Özat, artık eskimemiş maharet direktörleri Volkan Demirel ve ekibiyle kendilerine yeni bire bir husus açtıklarını belirtti.

Özat, geçen hafta Sivasspor karşısında takımın domuzuna bir oyun sergilediğini anlatarak, “Allah’a şükürler olsun adi 6 maçtan bilahare 1 puanla girdiğimiz güzeşte haftada Volkan Demirel ve ekibinin takıma dokunuşlarını hissettik. Futbolcuların reaksiyonunu bile görmüş olduk. 41. dakikadan sonra 10 gönül artan takımımız, puana inanılmaz ihtiyacı olan, Avrupa’de Türkiye’yi piyes eden Sivas’tan 3 puan almanın mutluluğunu esen olsunlar bize yaşattılar.” diyerek konuştu.

Mustafa Özat, ligde bulundukları yerden kıvançlı olmadıklarını ve hedeflerine vurmak amacıyla idare namına çaba göstereceklerini vurguladı.

“Ligde tek alışık olmadığımız bir yerdeyiz”

Alanyaspor karşısında da galip karışmak istediklerini dile getiren Özat, “Şu an ligde on paralık menus olmadığımız bire bir yerdeyiz. İnanın fakül durumuna benzemek istemiyoruz. Bilcümle idare kurulumuz üstelik bu şekilde. Sağlıklı olsun fahri başkanımız Lütfü Cidal ile sürekli müşavere ederek ve onun yönlendirmeleriyle önümüzü henüz da okumuş buyurmak amacıyla uğraşıyoruz. Bu haftaki maçı almak istiyoruz. Alanyaspor üstelik bulunduğu kaostan ayrılmak istiyor. Tığ Volkan hocamız ve ekibiyle mebzul ayrımsız mir yaptık. İnşallah öz evimizdeki önce galibiyeti bile alarak taraftarlarımıza 3 puan armağan ederiz.” ifadelerini kullandı.

Hedef, ligi evvel 10 ortamında bitirmek

Mevsim başında belirledikleri ligi önceki 10 ortamında hatim hedeflerini sürdürdüklerini nâkil Özat, şunları kaydetti:

“Sezon başında önceki 10 dediysek bugün birlikte ilk 10’u değerlendiriyoruz. Başlangıç güzelce olmadı, sonuç iyicene olsun. Başlangıçlar çok çabuk unutulur kâfi kim bu hafta geçen haftaki kadar başarımız devam etsin. Çekinmek komple tünelden çıkarak Hatayspor’un akıbet 2 yıldaki layık olduğu nokta sıralamasındaki hesabına dönmesini sağlayıp oradan ufuklara andırmak istiyoruz. Amacımız bu amma oraya karışmak için galibiyetler almak gerekir. Bunlar istemekle olmuyor, çalışarak oluyor.”

Özat, Alanyaspor maçında taraftarın tribündeki yerini alıp takımlarını desteklemesini istediklerini sözlerine ekledi.

Share: