Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 yer online namına açık artırmayla satışa çıkarılacak

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı vasıtasıyla 40 ilde 499 arsa online namına ve müzayede ile satışa sunulacak. Bakanlık, bu şekilde vatandaşa hem envestisman fırsatı hem birlikte kişi konutunu düz yazı etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 evvelce, yıllık yüzde 9 fark, 24 kamer vade, KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olunacak. Belirgin artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’üstelik yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay mehil imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması de yatırımcıya basitçe sağlıyor. Envestisman için sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Sazak, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde düzlük alıyor. Mavera yandan İstanbul’dahi satışa çıkma kâh arsalar drone ile açıktan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan benzeri gayrimenkul danışmanı, “Fena Hâlde bire bir vesile vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Tafsilatlı zamandır ülkemizde basamak arzında kusur ve sevgili vardı. Vatandaşlar de öz arsalarında inşaat ika fırsatı bulacak. Hele yüzde 25 peşinatla yıllık yüzde 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı bulunmayan. KDV’den affedilmiş banko avantajlı gözüküyor. Bilcümle yatırımcılar bunu izlem edecektir. Hele evi olmayan, aile yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Hep 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’dahi 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Temas şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Hele yıllık çoğalma yüzde 9 bu haddinden fazla majör enflasyonun yüzdelik 80’lerde olduğu bir zamanda almanak yüzdelik 9 artışla yer almak ve 24 kamer taksitle almak KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna haddinden fazla çok bandaj olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda dümdüz benzeri ocak ika yahut familya alma şansı. Bizde yatırımcılar olarak değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: