Taşova’dan gücük kısa

Taşova ilçesinde 26 Ilkgüz Miftah Bayramı kutlandı.

Şehit İdris Bolat Anadolu Lisesi’nde utanmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Kaymakam Ahmet Gökcecik, dünyanın sayılı dilleri arasında düz düz bayrı dilin Türkçe olduğunu belirtti.

Gökcecik, “Binlerce almanak tarihi ile Türk dili, milli kültürümüzün ortak rapor aracıdır. Dilimize ehil çıkmanın, geçmişimize ve kültürümüze topluluk çıkmak olduğu bilincini milletimizin tam fertlerine pespaye yaşlardan itibaren kazandırabilmeliyiz. Alelhusus çocuklarımızın ve gençlerimizin Türkçenin makul kullanımı üzerine bilinçlendirilmesi, günlük hayatta kullandıkları Türki kelime dağarcığının artırılması dilimizin korunması ve geliştirilmesi açısından haddinden fazla önemlidir.” dedi.

Program öğrencilerin şiirler okuması ve gösterileri ile sona erdi.

Programa, Ilçebay Gökcecik ile birlikte Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, ekol müdürleri, sarıklı ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerden itfaiyecilere musahabe

Taşova ilçesinde öğrenciler İtfaiye Haftası dolayısı ile Taşova Belediyesi İtfaiye Amirliğini görüşme etti.

İtfaiyecileri ziyaret eden Şehit Ferhat Bolat İlkokulu öğrencilerine, İtfaiye Amiri Hüseyin Yılmaz, itfaiye aracı ekiplerinin çalışmaları için bilgiler verildi.

Öğrencilere kılgısal olarak hararet itfa cihazının kuşkusuz kullanılacağı üstelik anlatıldı.

Programa, Kaymakam Ahmet Gökcecik, Belediye Reisi Meze Öztürk katıldı.

Share: