TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Muş’ta partisinin toprak başkanlığını konuşma etti

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Muş’ta partisinin il başkanlığını müzakere etti.

Programlara gelmek amacıyla Muş’a mevrut Sarıgül, el başkanlığında yaptığı konuşmada, kentin tarım ve hayvancılıkta iri bir potansiyele erbap olduğunu söyledi.

Vatanı bölmeye kalkanlara bütün alın durduklarını tamlayan Sarıgül, Malazgirtliler, Diyarbakırlılar, Trabzonlular, İzmirliler, Edirneliler olarak bilcümle beraber savaştıklarını aktardı.

Şehitler verdiklerini, gazilerin olduğunu amma vatanı böldürmediklerini ifade eden Sarıgül, şöyle konuştu:

“Alparslan’ın diktiği bayrağı yere indirmedik. Ezanımızı susturmadık. 951 senedir vatanı koruyoruz. Bu yurt, bu şevket hepimizin. TDP yerine ‘Malazgirt’ten Kocatepe’ye, mecmu özgür Türkiye’ diyen aynı partiyiz. Malazgirt’in deme ve önemi budur. Bunun için buradayız. 951 sene ilk, bu toprakları bize yurt özne Alparslan Gazi’yi, vatanımızı kurtaran Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşlarını, vatanımızı yüklenmek için duygusal veren kül şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.”

Seçimler yaklaştıkça bundan sonra masaların kurulacağını aktaran Sarıgül, “Herkesin ilkelerini ve prensiplerini konuşması lazım. Cumhurbaşkanlığı makamı bire bir sığınma limanıdır. Bu yan siyasal tıpkı kat olmamalı. Vatandaşın derdi olduğunda o makama ferah ferah gidebilmelidir. TDP olarak politik partiler arasındaki gelişim birliğini ve gösterişli birliğini olumlu karşılıyoruz. Intihabat yaklaştıkça elan birçok dengeler değişken. Demokratik saylav sistemi savunacak, yansız bir cumhurbaşkanı, güçlü aynı divan ve bağımsız milletvekili ayrımsız şiddet, TDP’nin arz cesim özlemidir.” diyerek konuştu.

Daha bilahare Muş E Tipi Merbut Ceza İnfaz Kurumu önüne mevrut Sarıgül, burada ” umumi af” çağrısını yineledi.Share: