TDP Umumi Başkanı Sarıgül’den 7’li masa açıklaması: “Intihabat yaklaştıkça daha masalar çokça kurulur”

Malazgirt Zaferi’nin 951. yıldönümü kutlamalarına süzülmek amacıyla Muş’a gelen Türkiye Değiş Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, HDP’nin öncülüğünde kurulan 7’li masa amacıyla “Intihabat yaklaştıkça henüz masalar çokça kurulur” dedi.

Havayolu ile Hükümdar Alparslan Havalimanına mevrut TDP Umumi Başkanı Sarıgül, burada partilileri vasıtasıyla karşılandı. Fırka binasına gelerek matbuat mensuplarıyla bir güruh düzenleyen Komutan Sarıgül, yaptığı konuşmasında, Türkiye’nin 3’üncü iri ovasının Muş’ta olduğunu ve Türkiye ortalamasının çokça üzerinde meralar ile çayırlar bulunduğunu söyledi.

“Gençlerimize büyükbaş ve küçükbaş efsanevi hibe edeceğiz”

Muş’un ekincilik ve hayvancılık alanında şişman aynı potansiyeli olduğuna ilgi çeken Sarıgül, “İnşallah iktidara geleceğiz. İthalatçıdan yana değil, Muşlu besiciden yana olacağız. Muş’ta kurulan ev işletmelerine bindi olacağız. Çiftçilerin, besicilerin bankalara, ekincilik cesaret kooperatiflerine olan borçlarının faizlerini sıfırlayacağız. Anaparayı dahi 120 taban böleceğiz. Gençlerimizi tarıma, hayvancılığa ve köyde yaşamaya özendireceğiz. Herhangi Bir köyde baytar olacak. Gençlerimize büyük temel ve küçükbaş hayvan armağan edeceğiz” dedi.

“Hanay pahalılığını önlemenin yolu, marketten değil tarladan maruf”

Üretim artmadığı müddetçe açılan ekincilik güven kooperatiflerinin kâr sağlamayacağına değinen Komutan Sarıgül, “Türkiye’de bin 400 sunum kooperatif var. Maliyetler düşmedikçe, üretim artmadıkça, bin 400 değil, 140 bin market olsa hangi peki? Avlu pahalılığını önlemenin yolu, marketten değil, tarladan geçer. imdi üretmemiz ve maliyetleri düşürmemiz geçişsiz. TDP, erinç demektir, yiğitlik demektir. TDP, muadele ve türe demektir. TDP, birlik, el birliği ve el birliği demektir. TDP, ne yapacağını bilici, lacerem yapacağını bilici, inanlı ve ehil kadrolardır. Herkesin yapacak işi, araç telkih, başını sokacak tıpkısı evi olacak. Pahalılığı bitireceğiz. Mutfaklara dirlik, ülkemize adalet ati. Hiçbir ayrımcılık gözetmeden, herkese eşit hizmet vereceğiz. Türkiye’yi varlığa, berekete, adalete ve huzura kavuşturacak olan parti TDP’dir. TDP, milletinin emrinde ve hizmetindedir” ifadelerini kullandı.

“Intihabat yaklaştıkça henüz masalar haddinden fazla kurulur”

Seçimler yaklaştıkça artık masaların kurulacağını belirten Sarıgül, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de bu sistemde, siyasi partiler ortada iş birliği ve bati birliği yapılmasını akilane adına buluyorum. Ancak ilkelerini, prensiplerini herkesin konuşması lazım. Türkiye Değiş Partisi namına siyasi partiler arasındaki hisse senedi birliğini ve kilolu birliğini son etap olumlu adına karşılıyoruz. Amma unutmayın kim henüz seçimlerin açıklanmasına, normal süreyle 4-5 kamer var. Bu müddet içerisinde birçok dengeler değişken. Kebir olan şudur. Demokratik mebus sistemi savunacak, nötr benzeri reisicumhur, dallı güllü bire bir meclis ve bağımsız milletvekili mahkeme kararı, Türkiye Değişim Partisi’nin sunma kocaman özlemidir.” – MUŞ

Share: