Tecim Bakanı Muş: “‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin dahi şanlı değil sonuç’, bir tane buluştukları dideban o”

Ticaret Bakanı Muş: “‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin üstelik mehabetli değil sonuç’, bir tane buluştukları nokta o”

BİTLİS – Tecim Bakanı Mehmet Muş, altılı masayı eleştirerek, “‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin üstelik önemli değil akıbet’, biricik ortak noktaları, buluştukları nokta o. Bunun haricinde buluştukları bir saha bulunmayan. Böyle bir politika tamam mu” dedi.

Sabah saatlerinde Bingöl’den helikopterle Bitlis’e mevrut Icra Vekili Muş, önceki yerine Bitlis Valiliğini konuşma etti. Ardından öğretmenevine sabık Icra Vekili Muş, burada sanayiciler ve tatmin önderleri ile kahvaltıda tıpkısı araya geldi. YANLIŞSIZ Öğür Bitlis İl Başkanlığı’nı da ülfet eden Muş, AK Parti MKYK üyeleri ve mıntıka milletvekilleri ile “2023’e Akıllıca Şehir Buluşmaları” programında partilerle buluştu. Burada gazetecilere açıklamalarda kâin Nazır Muş, “1. OSB dolmuş, ikincisinin hazırlıkları başlamış. Yatırımlar akın akış Bitlis’e geliyor. Haddinden Fazla etraflı sürmez, haddinden fazla güdük bir müddet sonraları ihracat listesinde Bitlis’in ismini duymaya başlayacağız. Bu şehir, bu potansiyeli ortaya koyuyor. Bu şehir insanıyla, tam doğası ve tarihi değerleriyle, mutfağı, girişimcileriyle oldukça Maşrık Anadolu’daki ayn bebeklerimizden tıpkısı tanesidir. Bu bölgede uyguladığımız motivasyon politikaları, huzurun kuruluş edilmesi, asayişin sağlanması, insanların birbiriyle ilişkileri, insanların geleceğe dair umutlarının yeşermesi, geleceğe dair umutlarının en etkili olduğu noktaya çıkması bu gelişmeyi ortaya koyuyor” dedi.

Nazır Muş şöyle bitmeme etti:

“Ülkemiz, 20 yıldır DÜRÜST Fırka ve lideri yoluyla yönetiliyor. Mukayese ettiğiniz ant de dokuz canlı çokça bakım bu ülkeye kazandırıldı. Ekonomisi 1 trilyon dolara geldi. Aut ticaret hacmi 750 bilyon dolara geldi ve Avrupa’nın az büyük ekonomilerinden biri haline geldi. Bu, bizim için ehliyetli değil. Bundan Sonra ikinci yüzyılın inşasını yapacağız. Haddinden Fazla daha balaban entegre endüstri tesislerini, iki zaman ilk açılışını yaptığımız Türkiye’nin otomobili kabil şişman sanayi tesislerini Türkiye’ye kazandırmak için uğraşacağız. Bir amacımız var; Bitlis’in, bölgenin ve Türkiye’nin refahını arttırmak, sahn standartlarını yükseltmek. İnsanların henüz fena hâlde, henüz bahtiyar ayrımsız ülkede yaşamını nail olmak istiyoruz. Zait tartışmalarla, kavgalarla, gereksiz gündemlerle Bitlis’in, bölgenin, Türkiye’nin gündemini meşgul etmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Mal ve erke fiyatlarından kaynaklı bir yükseliş var”

Pandemi sonrasında emtia ve erke fiyatlarında yaşanan yükselişe değinen Muş, “Emtia ve erke fiyatlarındaki güvenilmez artışlar hep dünyayı etkilediği kabil bizleri bile etkiliyor. Enflasyonda yükselmelere etken oldu. Pahalılık haricinde Türkiye’birlikte mehabetli konuşu dengeler haddinden fazla sağlıklıdır. Enerji fiyatındaki artışlar, emtia fiyatındaki yükselişler çabucak bizde değil, dünyada akıbet 40 yılın faziletkâr enflasyonunu yaşatıyor. Bütün ülkeler enflasyonu kontrol altına almak için bir arayış, çaba içerisinde. Sistem ayrımlı bir formül uyguluyor. Bazı ülkeler bibi kontrol altına alamadı. Zımnında bu koşullar altında mücadeleler veriliyor” dedi.

Enflasyonun mecmu dünyada yükseldiğini anlatan Vekil Muş, “Ben şurası söyledim; ‘Dönemimizde enflasyonu aldığımız yerden biricik hanelere indirdik, pandemi bitene kadar enflasyon Türkiye’dahi bir tane hanedeydi. Mal ve erke fiyatlarından kaynaklı tıpkısı yükseliş var. Bunu saymadığımız zaman Türkiye’bile enflasyonu kontrol altında tutmuş tıpkı fırka, iktidarız.’ Bunu kesip ayrımlı yerlere çekmenin kimseye benzeri faydası yok. Yemeden Içmeden insanı küçültür. daha çok özdek anlatmak isterim ama elan aşkın rencide demek istemiyorum. Yolumuza bakıyoruz” şeklinde konuştu.

“8 ayrı grubun benzeri araya geldiği aynı yerden egemenlik menfaat mı, çıkmaz”

‘Altılı Ganyan masa’yı eleştiren Muş, “Altılı Ganyan masada 2’si bâtın sekiz, ihtimal birlikte dokuz partiler. Türkiye’nin gelişimi, Türkiye’yi ileriyle taşımayla ilgili tıpkısı son yok. Herkes ayrımlı farklı düşünüyor. Herkesin tek derdi var; Recep Tayyip Erdoğan. ‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin birlikte makro değil son’, biricik ortak noktaları, buluştukları nokta o. Bunun haricinde buluştukları bir düzlük bulunmayan. Böyle bire bir politika olur mu? Biz siyaseti böyle yapmadık, yapmıyoruz, yapmayacağız de. Siyasa milleti istikbal koymak amacıyla sunulan bire bir uğraştır. 8 ayrı grubun benzeri araya geldiği tıpkı yerden buyuru çıkar mı, çıkmaz. Dünya tek olmadığı kadar kötümser ve öngörülemez bire bir süreçten geçiyor. Türkiye, bu süreci yönetiyor. Şayet dalgalanmaları Türkiye’birlikte bu kadar hissetmiyorsak bunun tıpkısı sebebi var. Hükümetin kıvrak olması, liderlerin bunu göğüslemesindendir. Yoksa bu hadiselerden haddinden fazla henüz sakil sonuçlar ortaya çıkabilirdi. Gelgel gücümüz üstelik enflasyondan kaynaklı ayrımsız nebze düşmüş olanaklı amma bunu üç ikmal artıran bu iktidardır. Gine geldiği yerin üzerine çıkaracak olan bu iktidardır. Sanayi sitesi, üretimevi, üretim dışında ayrımsız gündemimiz yok. Bunları konuşuyoruz. İnsanların, bölgenin, Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Üreterek buyurmak zorundayız. Üreterek Türkiye’ye döviz saplamak zorundayız. Gelecek Türkiye’nindir. İnşallah haziranda yapılacak seçimlerle baştan çekinmezlik tazeleyerek Cumhurbaşkanımızı ve arkasında ruhlu duracak Meclisi seçeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Dere üstü düzeltme projesi çerçevesinde Bitlis’te hesaplı budun bahçesi yapım çalışmalarını inceleyici Icra Vekili Muş, esnaf ziyaretinde bulunarak, Bitlis Belediyesi’ne ülfet gerçekleştirdi.

Share: