TED bakir okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı

Türk Eğitim Bilimi Derneği (TED), yıpranmamış okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı. TED Umumi Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, akil tahtaların değil uslu öğretmenlerin eğitimin geleceğini dönüştüreceğine inandıklarını belirterek, “Tığ önünde engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu fena hâlde vatanın geleceğinin ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz” dedi.

12 Eylül’dahi 2022-2023 yılı terbiye-öğretim dönemine başlayan TED Üsküdar Koleji’nin açılışı yapıldı. Türk Yetişek derneği bünyesindeki 45 ekol arasına katılan TED Üsküdar Koleji’nin açım törenine, TED Umumi Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ile TED Üsküdar Koleji Müessis Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, iş ve siyasa dünyasının koskocaman simaları, hoca, mektepli ve veliler katıldı. Törende öğrencilerin hazırladığı çalgı aleti dinletisi ve raks gösterisi yer aldı.

‘BİR ÜLKENİN KAZANMASI ANCAK ÖĞRETMENLERLE OLUR’

Törende mütekellim TED Başkanı Pehlivanoğlu, eğitimin dönüşümünde anne unsurun hoca olduğu vurgulayarak, şunları söyledi:

“Okullara terbiye seviyelerini arttırmak amacıyla hem danışmanlık hizmetleri veriyoruz hem dahi bambaşka kerem okullarımıza bindi oluyoruz. İlkokul, ortaokul ve liseden başlayarak Türk Eğitim Derneği ailesine katılan çocuklarımızın önlerindeki maddesel imkansızlıkları hep beraber yıkıyoruz. Bu ülkenin geleceğini, bu sunturlu evlatlarımıza teyit ediyoruz. Tıpkısı hayalimiz var, 10 bin zihayat meşale diyoruz. Şayet tığ önünde engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu evire çevire vatanın geleceğini ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz. Biz fikirli tahtaların değil, düşüncesiz öğretmenlerin eğitimi dönüştürebileceğine inanıyoruz. Tıpkı ülkenin kazanmasını, aynı vatanın kazanmasını, benzeri bayrağın kazanmasını istiyorsanız bunun dönüşümü ancak öğretmenler üzerinden peki.”

‘AMACIMIZ İYİ İNSANLAR YETİŞTİRMEK’

Okulun 70 derslik ve bin 820 yabanlık kontenjanla açıldığını kaydeden TED Üsküdar Koleji Müessis Müdürü Nevzat Kulaberoğlu ise, bu yıl 415 mektepli ve 65 öğretmenle derslere başladıklarını belirtti. Kulaberoğlu, “Türk Eğitim Bilimi Derneği bir ati projesidir. Misyonumuz nitelikli eğitim bilimi yüklemek, terbiye tedris alanında başarılarla komple okullarımızda mebzul insanlar yetiştirmektir. 70 derslikten müteşekkil toplamda bin 820 resmi kontenjanımız içerisinde öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve tekmil düzentileme arkadaşlarımızın seçme çeşit fiziksel, toplumsal, sportif, sanatsal ve teknolojik ihtiyacını karşılayacak donatılara cemaat tıpkısı kampüsteyiz” dedi.

Türk Eğitim Derneği Birlik Burslu öğrencisi yerine TED Karabük Koleji mezunu Dr. Tugay Alver yaptığı konuşmada TED iri TED ailesinin hayatındaki değişiminden bahsederek, pandemi döneminde hekimliğe başlayan tıpkısı TED’li namına o sağlam dönemde yılmadan yorulmadan insanlarımız üzere faaliyet azmini ve elde ettiği başarıları TED’in kendisine kazandırdığı değerlere verecekli olduğunu anlatım etti.

– İstanbul

Share: