TED, bakir okulunu İstanbul Üsküdar’da açtı

Türk Eğitim Derneği (TED), yeni okulunu İstanbul Üsküdar’bile açtı.

Dernekten yapılan açıklamaya bakarak, TED bünyesindeki 45 ekol arasına katılan TED Üsküdar Koleji’nin küşat törenine, protokol, gelişim ve siyaset dünyasının balaban isimleri ile öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Törende, öğrencilerin hazırladığı müzik dinletisi ve dans gösterisi saha aldı.

Açıklamada törendeki konuşmasına saha sunulan TED Umumi Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, eğitimin dönüşümünde asıl unsurun sarıklı olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Okullara eğitim bilimi seviyelerini yükseltmek üzere hem danışmanlık hizmetleri veriyoruz hem üstelik bambaşka ululuk okullarımıza destek oluyoruz. İlkokul, ortaokul ve liseden başlayarak Türk Eğitim Bilimi Derneği ailesine katılan çocuklarımızın önlerindeki maddi imkansızlıkları bütün beraber yıkıyoruz. Bu ülkenin geleceğini, bu domuzuna evlatlarımıza teslim ediyoruz. Tıpkı hayalimiz var; ’10 bin canlı meşale’ diyoruz. Şayet biz uğrunda engelleri olan 10 bin evladımızın engellerini kaldırırsak bu adamakıllı vatanın geleceğini ve 1 milyon gencin hayatının değişeceğine inanıyoruz. Tığ akil tahtaların değil, aptal öğretmenlerin eğitimi dönüştürebileceğine inanıyoruz. Bire Bir ülkenin kazanmasını, bire bir vatanın kazanmasını, bir bayrağın kazanmasını istiyorsanız bunun dönüşümü ancak öğretmenler üzerinden olur.”

“Amacımız gür insanlar çoğaltmak”

TED Üsküdar Koleji Müessis Müdürü Nevzat Kulaberoğlu bile okulun 70 dershane ve 1.820 şahsiyet kontenjanla açıldığını ve bu yıl 415 mektepli ve 65 öğretmenle derslere başladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Türk Terbiye Derneği benzeri gelecek projesidir. Misyonumuz birinci sınıf yetişek çevirmek, yetişek tedris alanında başarılarla yoğun okullarımızda ongun insanlar yetiştirmektir. 70 derslikten müteşekkil toplamda 1.820 resmi kontenjanımız içerisinde öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve bütün mesai arkadaşlarımızın değme soy fiziki, toplumsal, sportif, sanatsal ve teknolojik ihtiyacını karşılayacak donatılara cemaat benzeri kampüsteyiz.”

Küşat töreninde Türk Eğitim Derneği parçalanmamış burslu öğrencisi namına TED Karabük Koleji mezunu olan Dr. Sancak Alver ise şişman TED ailesinin hayatının değişimindeki hesabına değinirken, pandemi döneminde hekimliğe başlayan tıpkı TED’li namına o mütehammil dönemde yılmadan yorulmadan insanlar için düzentileme azmini ve elde ettiği başarıları TED’in kendisine kazandırdığı değerlere medyun olduğunu belirtti.

Share: