Tekirdağ’a gelen Bilecikli gençler Vali Yıldırım’la tıpkı araya geldi

Gençlik ve Spor Bakanlığı vasıtasıyla gençlerin tarihi ve kültürel mirasları tanımaları ve hasbilik bilincini özendirici faaliyetlere katılmaları amacıyla hayata geçirilen “Anadoluyuz Biz” projesi kapsamında Bilecik’ten gelen gönüllü çoluk çocuk Tekirdağ Valisi Aziz Sebep’ı müzakere etti.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, proje kapsamında Bilecik’ten Tekirdağ’a gelen gençler Rüstempaşa Cami’sini ve birlik evlerini mülakat etti.

Daha sonradan 40 tüvana, İl Gençlik ve Spor Müdürü Ahmet Kalbi Kırık ile Ilbay Yıldırım’ı ziyaret etti.

Ilbay Yıldırım, gençlere kent karşı bilgi vererek, gençlerle tıpkısı süre kardeşçe etti.

Saika, geleceğin Türkiye’sinin gençlerin omuzlarında yükseleceğini belirterek, “Hem eğlenin hem öğrenin diye benzeri formül namevcut. Aktarmak istiyorsanız konforunuzdan fedakarlık yapacaksınız. Başkaları uyurken siz henüz az uyuyacaksınız, yabancılar oynarken siz elan az oynayacaksınız, başkaları eğlenirken siz henüz beş altı eğlenceye mesafe ayıracaksınız. Lütfen kitap okuyun. Okumanızı ne kadar geliştirirseniz anlamanız o büyüklüğünde gelişir. Anlamanız hangi kadar gelişirse, karar ita süreciniz o kadar hızlanır ve elan makul kararlar verirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Share: