Telsiz seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Motorola telsizleri dünyadaki en popüler tüketici elektroniği cihazlarından biridir. Ev aletleri, bilgisayar sistemleri ve ekipmanları, telekomünikasyon ekipmanları ve kurumsal çözümler de dahil olmak üzere Motorola ürünlerinde uzmanlaşmış, halka açık bir Amerikan şirketi olan Motorola, Inc. tarafından üretilmektedir.

Farklı ülkeler için farklı özelliklere ve fiyatlara sahip modeller bulunmaktadır. Örneğin, Motorola telsiz Türkiye distribütörü, farklı ülkelerdeki müşteri ihtiyaçlarına hizmet etmek için farklı özelliklere sahip bir dizi farklı modele sahiptir.

Motorola telsiz seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Bir Motorola telsiz seçerken dikkate alınması gereken birçok özellik vardır. Ana olanlar frekans aralığı, kanal sayısı ve güçtür.

Motorola telsizleri, çeşitli konfigürasyonlara sahip birçok farklı modele sahiptir. Her birinin fiyatları ve özellikleri, hangi şirketten veya ülkeden satın aldığınıza bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

Dünyanın bazı bölgeleri, bu frekansta çalışabilmek için bir PMR446 lisansı gerektirir – ancak diğer birçok yerde gerekli değildir.

Motorola telsiz (Motorola telsiz modelleri olarak da bilinir), mobil iletişim cihazları konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden biridir ve 90 yılı aşkın bir süredir telsiz üretmektedir.

Önce telekomünikasyon ekipmanı sağlayıcısı olarak başladılar, ancak şimdi tüketici elektroniği, giyilebilir cihazlar ve otomotiv dahil olmak üzere birçok başka sektöre daldılar.

Bir Motorola telsiz ürünü, Motorola tarafından onaylanmadan önce belirli özellikleri karşılamalıdır. Bunlar: PMR446, DM1400, VX-261, SL4000 ve SL1600.

Motorola telsizin çeşitli modelleri, özellikleri mevcuttur.

Motorola tarafından sunulan mevcut telsiz modelleri PMR446, DM1400, VX261, SL4000, SL1600 ve DP4801’dir.

Motorola yıllardır iki yönlü telsizlerin lideri olmuştur. Sektörde onlarca yıllık deneyime sahip olan şirket, kablosuz cihazların en iyi üreticilerinden biridir.

Motorola’nın kalite konusundaki itibarı hak edilmiştir ve bu kalite nedeniyle birçok kişi Motorola’ya güvenmeye başlamıştır. Tehlikeli bir ortamda çalışan veya işe özgü uygulamalar için bir telsize ihtiyaç duyan kişiler için ihtiyaçlarına uygun bir telsiz bulmak zor olabilir. Motorola’nın yangınla mücadeleden kolluk kuvvetlerine, yelkencilikten inşaat işlerine veya evde günlük kullanıma kadar her türlü ortam ve duruma uygun ürünleri vardır.

Motorola telsiz modeli, özel ihtiyaçlarınıza yönelik teknik özelliklere bakıldığında önemli bir parçadır. Dayanıklı ve uzun ömürlü bir şeye ihtiyacınız varsa, parça ve işçilik için ömür boyu garantili DP4801XE modeli gibi daha pahalı modellerinden birine yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Ancak, daha bütçe dostu bir şey arıyorsanız, SL’leri gibi daha uygun fiyatlı modellerinden birini deneyin.

Motorola, sadece Türkiye’de değil, diğer ülkelerde de satılan cihazlar üreten bir şirket.

Motorola cihaz modellerinin dört bölümü vardır: PMR446, VX261, DP4801 ve DP4401Ex Atex.

PMR446 telsizleri, Motorola tarafından üretilen en ucuz telsizlerdir. Bu telsizler 2 km’ye kadar menzile sahiptir ve elektriksiz de çalışabilirler. VX261 telsizleri benzer bir menzile sahiptir ancak PMR446 ile karşılaştırıldığında daha iyi iletim kalitesine sahip daha iyi bir antene sahiptirler. Aynı modelin diğer kullanıcılarından gelen mesajları saniyede 20 karakter hızında okumak için kullanılabilen bir LCD ekrana da sahiptirler.

DP4801 ve DP4401Ex Atex, daha pahalı ekipman arayan kişiler için üretilmiş iki modeldir. Her ikisi de daha ucuz muadillerinden daha fazla özelliğe sahiptir ve ayrıca cihazlarda bir sorun olması durumunda Motorola müşteri hizmetlerinden destek sunarlar.

Share: