TFF aracılığıyla anatomi değişliği kabul edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) aracılığıyla Lehçe Çolpa Lig’de (BAL) savaşım eden Bayırköyspor âdemoğlu hakkını Bilecik 1969 Spor Kulübü’ne devretmesi akıllıca bulundu.

Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Nusret Tosun, âdemoğlu değişliği yazısını Bilecik 1969 Spor Kulübü Başkanı Yüksek Muyşin’e konfirmasyon etti. Yazıda, “Dernekler kanununa ve futbol kulüpleri tescil talimatına uygun namına işlemlerini hesabına getiren aşağıda İli ve ismi bağlanmış futbol kulübünün beniâdem ve damga değişikliği talebi Federasyonumuzca uygun bulunmuştur” denildi.

Bilecik Saftirik Spor Kulüpleri Başkanı Nusret Boğa, 2022-2023 futbol sezonunda BAL’da savaşım edecek olan Bilecik 1969 Spor Kulübü’ne başarılar diledi.

Bilecik 1969 Spor Kulübü Başkanı Mehabetli Muyşin ise, yekpare haklarını kendilerine devreden Bayırköyspor yöneticilerine, Bayırköy Belediye Reisi Mustafa Yaman’a ve kasaba halkına teşekkür ederek, “Bu mevsim 15 yılın peşi sıra artık Bilecik 1969 Spor Kulübü adı altında Bilecikspor’umuz hevesli ligde. Şuan haddinden fazla alçak transferler yapıyoruz. Bizlerin moral ve motivasyonu gayet ongun tel eksiğimiz maddi ve manevi destek. Bu pakt bu şehrin kulübü, herkesiz taşın altına eline koyarsa bu mızıka 3 ligde çıkmaması için önümüzde hiç bire bir engel bulunmayan” dedi. – BİLECİK

Share: