THY ‘de 2 günde 7 tahrip

Türk Albeni Yolları, defa iptalleri ve gecikmelerle gündemden düşmüyor. Türk Çekicilik Yolları uçaklarında bugün ortalama 20 zaman ile 3 saat arasında gecikmeler yaşanırken, Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını aykırı kendisine halel etti. Serencam 2 günde ise THY’a ait 7 seferin iptal edildiği öğrenildi.

Türk Hava Yolları yaz sezonunun başlaması ile gelişigüzel gecikme ve kat iptalleri ile gündeme geliyor. Günde ortalama bağırsak ve aut hatlarda 100’ün üzerinde seferde gecikmeler yaşanıyor. Antrparantez Türk Çekicilik Yolları evvel Sivas, Sinop, Denizli, Trabzon seferlerini tağyir ederken, bugünde Zonguldak, Balıkesir ve Isparta uçuşlarını kopça namına fek etti.

Uçuş ekipleri evden çağrılıyor

Türk Çekicilik Yolları yetkililerinin geciken seferler dolayısıyla uçuş süreleri dolan uçuş ekiplerinin adına yıpranmamış ekipleri evinden getirmesi, rötarın artmasına neden oluyor. Birçok posta teehhür yapması zımnında pervaz ekiplerinin uçuş saatleri doluyor. Havacılık kurallarına göre pervaz saati dolan ekiplerin uçuş güvenliğini aksatmamak için uçması haram. Pervaz saati dolan kabin ekiplerinin adına Türk Gelgel Yolları evden kol çağırıyor. Gecikme işleyen uçaklar ayrımsız dahi kabine ekibinin gelmesini bekleyince, rötarlar uzuyor.

Uçaklarını bekleyen yolcular uyuyor

Uzun rötarlar nedeniyle saatlerce havalimanında araştırmak zorunda mütezayit ara sıra yolcular, uçaklarını bekleme salonunda uyuyarak bekliyor. beraber İstanbul aktarmalı yolcular ise uçaklarını kaçırdığı için otellere yerleştiriliyor. Bu nedenle Türk Çekicilik Yolları’nın otel sırasının uğrunda sıraların oluştuğu görüldü. – İSTANBUL

Share: