TOKİ, 26 ilde 365 arsayı küşade artırmayla satacak

Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Dolgun Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in bile aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı münhal artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye göre, bölük, tecim, uran, turizm kuruluş alanı, özel okul alanı, akaryakıt istasyonu, itinasız yapı, oto galericiler sitesi, park yeri ve istirahat alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat 36, 48 ve 60 ay vadeyle topluluk olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 bilyon 721 milyon 272 bin 46 liralık olan tahminî 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Kültürlü, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin Ağacı, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Yardımcı ve Van’üstelik bulunan 365 yer sarih artırmayla satılacak.

Açık açık artırma, 12 Ekim 2022 Çarşamba ve 13 Ekim Perşembe günleri saat 10.30’de iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden üstelik teklif verilebilecek.

KDV’den affedilmiş, yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay önel

Alıcılar, basamak, ticaret, endüstri, turizm üretim alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay vade ile cemaat olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak.

12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba günü saat 10.30’da yapılacak vazıh artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Yardımcı, Kayseri, Konya’dahi bulunan arsaların 13 Ilk Teşrin 2022 Perşembe saat 10.30’daki bariz artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Entelektüel, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Sazak ve Niğde’dahi kâin arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa verilen arsalar arasında Adana Çukurova’birlikte ev, Ankara Çankaya’üstelik konut ve tecim, Antalya’bile göz ile tecim, Işıklı’birlikte turizm organizasyon alanı, Elazığ’dahi konut-tecim alanları bulunuyor.

İzmir’de satışa sunulan arsalar ortada uran, yerleşik hane alanı, amiyane endüstri sitesi, tarım ve göz alanları birlikte bulunuyor.

Antrparantez İstanbul Başakşehir’da basamak ve tecim alanları satışa sunuldu.

Satışa ait teferruatlı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” genel ağ adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: