Traktör ve ekincilik araçlarına müteveccih teftiş gerçekleştirdi

Bilecik’te, trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması ile kazaların yer aza indirilmesi amacıyla traktör ve tarım araçlarına müteveccih denetim gerçekleştirdi.

Bilecik Valiliği’nden alınan bilgiye göre, tarımsal faaliyetlerde makbul traktör ve benzer taşıtların yılın takkadak belirli dönemlerinde trafikte bulunmaları, genellikle köylerde/kırsal bölgelerde cıvıltı yürütmelerine tutkun kendisine açacak sahipleri ve sürücülerinin gidiş geliş güvenliğine yeterince önem vermedikleri ışık, arka yansıtıcı ve ayrıksı donanımları sakim veya yoksuz bu taşıtların römorklarına ölçün dışı yükleme yaparak karayolunda seyretmeleri nedeniyle gidiş geliş güvenliğini menfi etkilediği belirtildi.

Traktör ve tarım araçlarına müteveccih ‘Özel Trafik Denetimi Uygulaması’ Bilecik İl Jandarma Komutanlığı emrinde vazifeli İl Cingöz Trafik ve Asayiş Timlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Faaliyette bölgede beğenilen traktör ve tarım araçları denetlenerek Rops demiri, dip üçlü yansıtıcı ve sarı görgülü dörtlü lambanın kullanımı konularında terbiye ve brifing yapıldı.

Gidiş Geliş düzeni ve güvenliğinin sağlanması ile kazaların genişlik örgen indirilmesi üzere denetim faaliyetlerinin değme devir ve seçme yerde enerjik bir şekilde gerçekleştirilmesi ve ‘Sürücülerde Algılanan Yakalanma Riski Duygusunu Arttırmak’ hissinin dip düzeyde tutulabilmesi amacıyla Bilecik İl Bitirmiş Komutanlığı Uyanık Gidiş Geliş Timlerince traktör ve tarım aracı sürücüleri denetimine devam edeceği bilgisi verildi. – BİLECİK

Share: