Tugay Şen’e gönderi töreni düzenlendi

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnameyle Tuğgeneralliğe terakki eden Muş İl Uyanık Komutanı İlhan Abat için uğurlama töreni düzenlendi.

İl Kurnaz Komutanlığı bahçesinde düzenlenen törende konuşan Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, zaman burada Sancak İlhan Abat’i uğurlamak için benzeri araya geldiklerini söyledi

“Arkamızda bıraktığımız eserler, izler yaşar”

İlhan Rahat ile 2 yıl gelişigüzel çalıştıklarını kaydeden Ilbay Gündüzöz, “Bizler tayinci görevlerde çalışan insanlarız. Kaymakamlığımdan bu yana kabaca saydığımda 10 civarında yerden bu şekilde ayrıldım. Komutanımızda sunu beş altı benim kadar yer değiştirmiştir. Bizim kabilinden görevlere bağımlı olanların karşılaştığı katıksız sonuçtur. Görev süremiz biter ayrılırız. Amma ayrıldıktan sonraları arkamızdaki asar, izler yaşar. Bugün burada hazirunun sabah vaktinde mecmu olması, komutanımızı uğurlamaya mevrut olması zorla yapılan ayrımsız husus değil. Gönülden ve buraya bıraktığı etki ve eserlerden kaynaklı” dedi.

“Devleti büyüklük işleyen haddizatında kamu düzenidir”

Onurla fariza yaptıklarını belirten Ilbay Gündüzöz, “Bu işler haddizatında parayla pulla yapılacak işlemler değil. Hangi verirseniz verin dağda bayırda, ailenden uzakta görev yapmanın maddi bir karşılığı imkânsız. Kurnaz böyle bire bir jandarma, görevi de hakeza bire bir görev. Tayini on paralık bitmez, gurbeti hiç bitmez. Hepinizin alnından öpüyorum, hepiniz kahramansınız. Ailesinden uzak durmak, gurbette aylamak zaten genişlik büyük kahramanlık ve bunu vatan amacıyla yapıyorsan çokça elan şanlı. Devleti celal özne esasta amme düzenidir. Sağlam çok amme hizmeti vardır ve bunların bereketli yürütülmesi görevimizdir. Hepsine iklim valisi yerine bakanlık ediyoruz. Denetimimizde. Vatandaşın birey, para, ırz güvenliği realizasyon edildiyse diğerlerinin anlamı vardır. Aslında kamu düzeni yoksa amme hizmetleri da yürümez. Devleti çap özne bu felsefeyi ayakta tutanda manşet kuvvetleridir. Jandarmadır ve polistir” ifadelerini kullandı.

“Bu al sancak burada dalgalanıyorsa Açıkgöz Teşkilatı’nın burada emeği, karşı teri büyüktür” diyen Ilbay Gündüzöz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu vesileyle yekpare şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş gazilerimizi jandarma mensubu, polis, er ve değişik sivil memurlarımızı de rahmet ve şükranla anıyoruz. Liva İlhan Rahat’le 2 yıl çalıştık ve haddinden fazla şükür albay rütbesiyle geldiği 3’üncü alayından kâmil olarak iştiyak ettiğimiz kabilinden liyakatine ve ehliyetine uygun şekilde ilerleme ederek ayrılıyor. Hem terfi aldı hem nasıp aldı. Tayinde Türkiye dışına gitti. Amma haddinden fazla uzağa gitmedi. Ahi ülke Azerbaycan’a gidiyor. Namına ailesiyle gelişigüzel bundan sonrada mutluluklar diliyorum. Görevini layıkıyla fail bu yiğit dostuma, kardeşime hayat boyu elan fena hâlde görevler, hak ettiği görevleri Cenabıhak talih etsin diyorum.”

İlhan Bayındır ise böyle benzeri günde kendisini yalnız bırakmadıkları amacıyla törene katılanlara teşekkürname etti. Seçme antlaşma arkasında iklim protokolünün desteğini gördüğünü anlatan Bayındır, “Fariza yaptığım 2 sene boyunca desteklerini üzerimden on paralık sakat etmeyen başta Sayın Valimize, şehremaneti başkanımıza, garnizon komutanımıza, özellikle inanma müdürümüze ve cebe arkadaşlarıma haddinden fazla teşekkür ediyorum. inşallah bundan sonrada bu gelişigüzel kazandığı ihtişamını, disiplinini, ruhunu, maneviyatını tıpı tıpına, azaltmadan baştan sona çoğaltarak, gelişerek daha çok kazandığı başarılara ekleyerek, devamlı üste koyarak ilerleyecektir. Buna inancım tamdır. Bundan ahir hayatınızda hepinize sağlık, mutluluk ve sükse diliyorum. Allah’a güç olun” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların peşi sıra Vali Gündüzöz yoluyla Tugay Abat’e takdir belgesi ikram edildi. Tugay İlhan Abat’in personelle vedalaştığı tören, çekilen dolgun foto ile sona erdi.

Programa; İl Garnizon Komutanı Albay Serhat Ulucan, Hava Saha Komutanı Çekicilik Defans Miralay Mehmet Sağanak Özalp, İl Emniyet Müdürü Engin Kaloğlu, AFAD İl Müdürü Taha Yasin Çekiç, uray başkanları, muhtarlar, şehit ve gazi dernekleri ile vatandaşlar katıldı. – MUŞShare: