‘TURGUT ASLAN’ OPERASYONU KAPSAMINDA KÜTAHYA MERKEZLİ 14 İLDE 57 GÖZALTI

Güvenlik Umumi Müdürlüğü marifetiyle FETÖ’nün finansal yapılanmasına yönelik başlatılan ‘Gazi Turgut Aslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli 14 ilde planlı baskınlarda 57 aynasız gözaltına alındı. Şüphelilerden M.M. isimli kadının evinde yapılan aramalarda Kur’an-ı Kerim’in içine pinhan aralarında dövizlerinde bulunduğu hamile miktarda mal ele geçirildi.

FETÖ’nün mali yapılanmasına yönelik başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir baskınlar düzenlendi. Aralarında örgütün sözde memleket imamı olan ve 6 yıldır firarda olan M.K. ile İ.Ş.?nin da olduğu 57 şüpheli gözaltın alındı. Şüphelilerin karı, gelişim yeri ve araçlarında yapılan aramalarda 138 bin 680 teklik, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 Euro, 2 çeyrek, 2 nüsha kelepçe ve 1 adet değerli bileklik ele geçirildi.

PARA KURAN?-I KERİM’İN İÇİNDEN ÇIKTI

Şüphelilerden M.M. isimli kadının evinde yapılan aramada ise valiz içindeki Kur’an-ı Kerim’in arasından 275 dolar, 2 bin 400 Euro ve 20 bin 300 teklik mal bulundu. Gözaltına alınan şüphelilerden biri ise polis ekiplerince yatak odasındaki gardıropta yaptığı gizli bölmede saklanırken yakalandı. Aralarında esnaf, öğretmen ve memurlarında olduğu şüpheliler işlemlerinin arkası sıra Kütahya’ya getiriliyor.

Share: