Uca Dirayetli Başarır, Mehmet Kül ve Murat Akbaş Karşı Doğrudan Doğruya Sormaca Açıldı

Balıkesir Edremit Cumhuriyet Başsavcılığı’nın; CHP Sazak Saylav Yüce Uz Başarır, bozuk CHP Balıkesir Mebus Mehmet Bütün ve bozuk CHP İstanbul İl Başbuğ Yardımcısı Uğur Deniz Kazı için, 5. Edremit Tezkere Fuarı’na kapsamında katıldıkları söyleşilerde yaptıkları açıklamalar gerekçe gösterilerek doğrudan doğruya sormaca başlattığı öğrenildi. Başarır, Tekmil ve Akbaş’a; “Cumhurbaşkanına taşlama”, “Halkı maksat ve düşmanlığa motivasyon ve aşağılama” suçlamalarının yöneltildiği belirtildi.

CHP Mersin Ağacı Saylav Ulvi Uz Başarır, Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen 5. Edremit Mektup Fuarı’nda, 20 Ağustos’ta “Muhammes Çete Kimlerden Oluşuyor” başlıklı söyleşide konuşmuştu. Bozuk CHP Balıkesir Saylav Mehmet Cümle ve sakat CHP İstanbul İl Başbuğ Yardımcısı Tasavvur Akbaş ise 16 Ağustos’ta bir mektup fuarında “El Erki için Irtibat Olanaklı mü?” antetli panele konferansçı kendisine katılmıştı.

Edremit Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açık oturum ve söyleşilerdeki sözlerini esbabımucibe göstererek; Başarır, Umum ve Deniz Kazı için “Cumhurbaşkanına taşlama”, “Halkı garaz ve düşmanlığa motivasyon ve istihkar” iddialarıyla araçsız sormaca açtığı öğrenildi.

Share: