Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Edremit’teki esnaf ziyaretlerinde konuştu

Balıkesir’in Edremit ilçesinde esnaf ziyaretleri işleyen Memleket Partisi Umumi Başkanı Muharrem İnce, matbuat toplantısı düzenledi. İnce, “Dar dışı hayali kurun. Amma fehmetmek amacıyla çağ. Staj yapmak üzere kurun. Memleketi bırakmak falanca bulunmayan. Namevcut öyle yağma” dedi.

Burhaniye ve Edremit’te benzeri dizi esnaf ziyareti gerçekleştiren Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Edremit’te benzeri basın toplantısı düzenlendi. Gençlere seslenen ve ancak dışı hayallerini kavzamak üzere çağ diyen İnce, “Sınırlı dışı hayali kurun. Amma intikal etmek için çağ. Staj boşaltmak üzere çağ. Memleketi fırlamak filan yok. Bulunmayan öyle çapul. Siz giderseniz, sokakları kimle temizleyeceğiz. Yanan ağaçları yerine kiminle ekeceğiz, tığ ihtiyarlar mı ekeceğiz? Sizinle ekeceğiz. Gölleri kimle koruyacağız? Sizinle koruyacağız. Gideceksiniz Almanya’ya, Fransa’ya, Amerika’ya, Japonya’ya, okuyacaksınız gabi döneceksiniz. Bu topraklar bizim. Bu topraklara erbap çıkacağız. Hepinizi göreve davet ediyorum. Türk gençliği bu sorunu çözecektir. Buna üstelik inanıyorum ve tıpkı nefer kadar çalışmanızı istiyorum” dedi.

Partisinin değme soy terörü yer başından bu yana kınadığını ifaden Yurt Partisi Genel Başkanı Aşure Ayı İnce “Bizim partimizde terörün her türlüsünü kınayacaksın. Seçkin türlüsü. PKK, DEAŞ, DHKP-C, FETÖ ayırt etmez. Teröre alın net tıpkı duruşumuz var bizim. Terörün temas türlüsü. Öyle soygunculuk namevcut. Oyu varmış, gizli görüşelim. Yok kardeşim. PKK’yı kınamıyorsan FETÖ’yü kınamıyorsan DEAŞ’ı kınamıyorsan istemiyoruz. Git yıldırı sempatizanı başka fırka var. Onlara gidebilirsin” dedi.

Hükümetin Libya politikasını desteklediklerini tabir fail Genel Başkan İnce, “Tığ Libya üstüne destekliyoruz hükümetin yaptığını. Libya’dahi olmalıyız. Zira Semavi Vatan’ı savunuyoruz. Amma Suriye üstüne hükümeti desteklemiyoruz” dedi.

Altılı masanın, iktidarın yöntemlerini kullanmaya başladığının altını çizen İnce, “İttifaklar bu sistemin aynı gerçeği. Ancak akıbet çıkması geçişsiz. Tıpkı akıbet elan aday falan çıkmadı ortaya. Başarılar diliyorum kendilerine. Erdoğan’ın yöntemlerini haddinden fazla kullanmaya başladılar. Erdoğan marketleri suçluyor, onlar bile marketleri suçluyor. Kolaylıklar diliyorum” dedi.

Aşure Ayı İnce, daha sonradan basına sınırlı namına çoluk çocuk ve partililer ile tıpkısı araya geldi. – BALIKESİRShare: