Uygur Kardeşler: “Pandemide sahneleri haddinden fazla özlemişiz, bütün oyunlarımız meşgul geçiyor”

Uygur Kardeşler: “Pandemide sahneleri çok özlemişiz, bilcümle oyunlarımız mahmul geçiyor”

CIVIL CIVIL – Kalabalik’dahi düzenlenecek olan ‘Süt Kardeşler’ isimli oyunları amacıyla kente gelen Süheyl ve Behzat Uygur kardeşler, pandemi sürecinde insanların tiyatroya olan özleminin arttığını belirterek, turnelerinde parçalanmamış oyunlarının komple geçtiğini söyledi.

Türk tiyatrosunun sevilen oyuncuları Yıldırak ve Behzat Uygur kardeşler, Kalabalik Kültür ve Laf Merkezi’nde Benzin Kardeşler ünlü piyes oyununu sergilemek üzere kente geldi. Uygur kardeşler, hayatında on paralık oyun izlemeyen 100 çocuğun seyretme izlemesi amacıyla bilet alarak sponsor olan firmaya ziyarette bulundu.

“Karadeniz turnesi bizim olmazsa olmazımız”

Ziyaretin peşi sıra açıklamalarda bulunan Behzat Uygur, turnelerin yoğun geçtiğini söyledi. Uygur, “Sınırlanmış gişe başladık. Günler öncesinden Samsun oyunlarımızın ve Ordu oyunlarımızın biletleri tükenmişti. Bundan ahir Ankara oyunumuzun dahi biletleri bitmiş. Karadeniz turnesi bizim olmazsa olmazımız. Başlangıçta de çokça gelirdik, bu turneler bize babadan anane. Allah keyif versin kategorik temas yıl geliriz. Benzen Kardeşler’dahi tekmil hızıyla devam ediyor. Süheyl, ben ve cemi kol herhangi bir yere beğenmek çabasındayız ancak bazen denk düşmeyebiliyor. Esasen bile gelişigüzel yerde göstermeye çalışıyoruz. Deminden bile Karadeniz ve Ordu’nun fındığını yiyip sahneye öyle çıkıyoruz” dedi.

Behzat Uygur antrparantez, hiç tiyatro izlememiş 100 çocuğun bu oyunda temaşa ile tanışacaklarını belirterek, hakeza buluşmaların mefret olduğunu anlatım etti. Uygur, “İnşallah o çocuklar birlikte belki geleceğin tiyatrocusu, ongun benzeri seyir izleyicisi olacaklar. Ihtimal onlara ayrıksı tıpkı feraset açılacak. Bunlar bizi turnelerimizde mutlu fail ve yorgunluğumuzu kayran şeyler” diyerek konuştu.

“Sahneleri haddinden fazla çok özlemişiz”

Yıldırak Uygur ise pandemi sürecinden geçmiş Benzin Kardeşler oyununa başladıklarını anlatım ederek, “Bu süreçte sahnelerde olmayı çokça çok özlemiştik. Dolayısı ile tamlık oyunlarımız anında alelacele mahmul geçiyor ve bu dahi bizi çokça aşkın bahtiyar ediyor” şeklinde konuştu.

Share: