Uyuşturucu ekipleri uyuşturucuya derbent vermiyor: 3 durdurma, 3 denetleme

Narkotik ekipleri uyuşturucuya geçit vermiyor: 3 durdurma, 3 gözaltı

ELAZIĞ – Elazığ’da polis ekiplerinin yaptığı uyuşturucuyla mücadele çalışmaları çerçevesinde 3 sakil tutuklanırken 3 nahoş üstelik gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde kent genelinde metal ile savaş çalışmaları sürüyor. Bu çerçevede 28.10.2022 günü yürütülen icraat sırasında Diyarbakır polis güçleri aplikasyon alanı üzerinde durdurulan araçta 1 parça halinde 43,66 gram Metamfetamin maddesi ele geçirildi. Araçta bulunan M.A.ve E.A.gözaltına makbuz. İl Inanma Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan ve adliyeye irsal edilen 3 münasebetsiz ‘Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ayrıca 29.10.2022 günü üç farklı kesim ile saatte Çarşı ve Mahalle Bekçileri marifetiyle gelgeç devriye görevi ifası esnasında şüphe üstüne durdurularak yapılan sert peş aramasında; O.E.’nin üstünde ayrımsız hacim yaman, A.P.’nin salim elinin zarfında kağıda sarılı bire bir vaziyette ayrımsız cirim narkotik yön ve A.B.’birlikte benzeri hacim kötü ile 2 ayrı mertebe kağıdı içerisinde metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, İl Güvenlik Müdürlüğü’nde tamamlanan işlemlerinin arkası sıra adliyeye sevk edildi.

Share: