Van bilgelik | Edremit Belediyesi Martir Gökhan Kıncak Caddesi’ni Yeniliyor

Edremit’te Martir Kıncak’ın ailesinin halen durma ettiği Tuzcumurat Mahallesi Şehit Gökhan Kıncak Caddesi, Edremit Belediyesi’ne mecbur Bilim İşleri Müdürlüğü ekipleri yoluyla ekipler aracılığıyla yenileniyor. Edremit Belediye Reisi Selman Hasan Arslan, “Bu yurt için canlarını veren cemi şehitlerimiz bizim ser tacımız. Bu caddemizi şehidimizin anısına reva şekilde yeniliyoruz. Gökhan Kıncak kardeşimiz özellikle kalkmak için birlik şehitlerimizi yağmur ve minnetle anıyorum” dedi.

Edremit Belediyesi yoluyla şehit polis memuru Gökhan Kıncak’ın adının verildiği cadde baştan sona yenileniyor. 26 Ağustos 2016 tarihinde Cizre’de bomba hamile araçla yapılan adi ofans sonucu şehit olan Edremit’li Polis Güçleri Memuru Gökhan Kıncak’ın Tuzcumurat Mahallesi’nde yaşadığı caddeye adı verilmişti. Şehit Kıncak’ın ailesinin halen ikamet ettiği Tuzcumurat Mahallesi Martir Gökhan Kıncak Caddesi, Edremit Belediyesi’ne tutkun Vukuf İşleri Müdürlüğü ekipleri vasıtasıyla ekipler eliyle yenileniyor. tamamen sakat asfalt kaplaması kaldırılan caddede altyapı yağmur suyu hatları yenilenip, ense yapıda parke taş ile kaplanacak. El, yaya kaldırımı, yağmur suyu kanalları ve peyzaj düzenlemeleri ile tamamıyla yenilecek olan cadde şehit polis güçleri Kıncak’ın anısına yerinde şekilde çağcıl bire bir görünüme kavuşturulacak.

“BU VATAN IÇIN CANLARINI VEREN KAMU ŞEHİTLERİMİZ BİZİM SARRAFIYE TACIMIZ”

Edremit Belediye Reisi Selman Hasan Aslan, “Bu vatan için canlarını veren cemi şehitlerimiz bizim sarrafiye tacımız. 2016 yılında Şırnak’ın Cizre ilçesinde hainlerin saldırısı sonucu şehit sakıt hemşehrimiz polis güçleri memuru Gökhan Kıncak’ın adını ailesinin yaşadığı caddede yaşatıyoruz. Bu caddemizi şehidimizin anısına yakışır şekilde yeniliyoruz. Gökhan Kıncak kardeşimiz özellikle koyulmak amacıyla bilcümle şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Share: