Van, Muş ve Hakkari’de sosyal göz projesi amacıyla başvurular sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin bildirme balaban içtimai basamak projesi kapsamında Muş ve Hakkari’de vatandaşların banka şubelerindeki müracaat hareketliliği devam ediyor.

Proje kapsamında 3 bin 200 konutun yapımının planlandığı Van, 1150 konut yapımının planlandığı Muş ve 804 konutun yapımının planlandığı Hakkari’dahi ev sahibi doğmak isteyenler Ziraat ve El Bankası şubelerine başvurdu.

Halk Bankası Muş Şubesi uğrunda bekleyenlerden Mehmet Şamil Hamur, TOKİ vasıtasıyla yapılacak sosyal göz projesine ilginin okkalı olduğunu söyledi.

Mahiyet, “Bu proje vatandaşların icar öder üzere ocak sahibi olmasını sağlayacak. Hükümetin özellikle elverişsiz gelirli ailelere, gençlere, engellilere böyle aynı toplumsal ev projesi hayata geçirmesini nazik bire bir memnuniyetle karşıladık. Ego birlikte bankaya gelerek müracaatımı yaptım. Sayın Cumhurbaşkanımızın hakeza aynı proje ile vatandaşın karşısına çıkması alelhusus gençlere kota ayırması bizleri mutlu etti. Teşekkür ederiz. İnşallah hayırlı olur.” diyerek konuştu.

Mehmet Turan ise projeye başvuruda olmak için vezneci önünde beklediğini dile getirerek, “Tığ gençlere bu fırsatı verdiği amacıyla Cumhurbaşkanımıza teşekkürname ederiz. Çokça iyicene bire bir okazyon. İnşallah tümce bundan yararlanır.” dedi.

Ziraat Bankası Hakkari Şubesi uğrunda bekleyen Hasan Dayan üstelik söz konusu projenin müstecir olanlar üzere akla yatkın olduğunu belirterek, “Bankalarda kükremek var. Biz bile referans üzere sırada bekliyoruz. 3+1 kat üzere başvuracağım. Adıma konut çıkmasından umutluyum. Biz projeden memnunuz. Zira kiralar arttı. Bu sayede ev sahibi olacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.

Kardeşi Şaban Dayan de yürütülen projenin kendilerine fena hâlde benzeri imkan sunduğunu tabir ederek, bu soy projelerin artması gerektiğini aktardı.Share: