Vatandaşlar içtimai ev projesi amacıyla başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı içtimai hane projesine başvuru yapıyor.

“Cumhuriyet Altını Tarihinin Arz Büyük Içtimai Bölük Projesi” diyerek nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” adına belirlenen kampanyaya başvurular, e-Ululuk’in beraberinde proje ilindeki Ekincilik Bankası ve Umum Bankasının izinli şubeleri aracılığıyla da yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabah saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara mevrut vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar marifetiyle yapılacak başvurular, 14 Ilkgüz-31 Ilk Teşrin 2022 tarihleri beyninde akseptans edilecek. e-Heybet başvuruları ise 28 Ilk Teşrin’de sona erecek.

Sakarya’dahi vatandaşlar, Adapazarı, Hendek, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’dahi düz yazı edilecek mecmu 2 bin 750 konut amacıyla vezneci şubelerine geldi.

Proje kapsamında gestalt ile 6 ilçede 902 göz yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Salt Belirti, AA muhabirine, emekli olduğunu ve yıllardır eş sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu belirten Araz, “İnşallah aile sahibi oluruz. Allah herkese kader etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 göz yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kaya da projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkürname eden Kaya, “Bu tendürüst yaşımda ev hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diye konuştu.

Adem Muhtelit ise kiraların erdemli olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden ocak kabul etmek istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 basamak yapılacak Kocaeli’den, 1100 bölük mensur edilecek Düzce’den, 1450 göz kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 hane yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye başvurma ediyor.Share: