Vekil Eş: Olay sayısında çatlak kocaoğlan üzere aynı miktar yükseliş cins

Bakan Koca: Olay sayısında antrakt ayı amacıyla tıpkı miktar yükseliş türlü

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Eş, sonuç 4 günde koronavirüs vaka sayısında bölümsel bir artış olduğunu belirterek, “Şu anda 2 bin 700’ler, 2 bin 800’ler civarında. Açıklık kocaoğlan için tıpkısı miktar yükseliş gibi. Amma imdi Covid korkusuyla yaşamayalım. Bu salgının bitmeme edeceğini, lacerem bulaştığını, Covid’le alay malay yaşamı bundan sonra öğrendik” dedi.

Icra Vekili Herif, TBMM’üstelik basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Âdem, koronavirüs olay sayılarına ilgili, “Bu dönemde salgın bitecek, diyerek beklemeyelim. Sayılarının her an azaldığını biliyoruz, 2 binli rakamlara geldi amma akıbet 4 günde bölümsel ayrımsız artış var. Şu anda 2 bin 700’ler, 2 bin 800’ler civarında. Meyan ayı amacıyla bir hacim yükseliş tür ama artık Covid korkusuyla yaşamayalım. Bu salgının devam edeceğini, elbet bulaştığını, Covid’le gelişigüzel yaşamı imdi öğrendik. O nedenle istikbal yaşta olan, riziko grubundaki vatandaşlarımızın muhakkak hatırlatıcı dozlarını yaptırmalarını, aralık ayına anımsatma dozunu yaptırarak girmelerini ve hele riskli kişilerin şişko yerlerde peçe takmalarını öneriyoruz” dedi.

‘HERKES TEŞVİK ALACAK’Icra Vekili Adam, keyif çalışanlarına munzam ödemeler ve 1’inci basamakta munzam ifa yapılıp yapılmayacağıyla ilgili, “1’inci basamakla ilişkin teşvik verilmesi doğrultusunda bire bir çalışmamız vardı. Onunla ilişik faaliyet, maliye ve bütçe stratejiden geçti. Sayıştay’dan dahi geçmiş geçti. Sanırım 1-2 dönme içinde yayımlanmış olur. Hem 1’inci evre hem da eczacı arkadaşlarımızla ait hem tabanın hem teşvik oranlarının değiştiği bire bir talimatname değişikliği 1-2 dönüş içre yayımlanır. Dolayısıyla bu çerçevede tümce isteklendirme almış olacak” ifadelerini kullandı.’YENİ BİR TEDİRGİNLİK OLUŞTURMAYALIM’

Nazır Adam, Covid evet da aşının ilerleyen süreçte kalp aksesi riskini artırdığını iddialarına ilgilendiren da “Kullanılmamış aynı tedirginlik oluşturmayalım. Bunun saha kayran gündeme taşındığını biliyoruz. Amma elimizde bunun ruh yaradılış sorunlarının artışına kat açtığına dair tıpkı bilgelik olmadığına tehlikesiz olalım. Bunun amacıyla birlikte bire bir kırgınlık oluşmamasına himmet edelim” dedi.

Share: