Vincenzo Montella 1 yılını tamamladı

Spor Kaba Et Süper Lig’de geçtiğimiz zaman Samet Aybaba ile yoların ayrılmasının peşi sıra Adana Demirspor teknik direktörlüğüne getirilen Vincenzo Montella 1 yılını tamamladı.

1 Ilkgüz 2021 tarihinde Adana Demirspor ile barışma sağlayan Montella, gökçe-lacivertli takımın başında 1 yılını doldurdu. İtalyan teknikçi, takımın başında çıktığı 4’ü yürek maçı girmek için 43 resmi maçta 21 galibiyet, 9 el birliği 13 kaybetme aldı. Takımın başında 1.8 gol ortalaması ve 1.7 nokta ortalaması yakalayan Montella kudretli bir çizge çizdi.

Samet Aybaba ile yollarının ayrılmasının ardında göreve gelen Vincenzo Montella, geriye küsurat 35 maçta başarılı bire bir grafik çizerek takımı 55 puanla 9. sıraya taşıdı. Türkiye Kupası’nda üstelik 3. turda karışma olan takımı akıbet 16 turuna büyüklüğünde taşıyan Montella, bu turda 1-1 biten Alanyaspor maçında penaltılarla veda etti.

Göreve Fatih Karagümrük maçıyla başlayan İtalyan sarıklı 4-0’lık kaybetme almıştı. Montella, ayrıksı benzeri İstanbul temsilcisi Ümraniyespor’u 1-0 yenerek görevdeki 1 yılını tamamlamış oldu. – ADANA

Share: