Yağışta evleri beis gören vatandaşları bekâr bırakılmadı

Bilecik Belediyesi Içtimai Destek Hizmetleri Müdürlüğü yoluyla geçtiğimiz kamer lüks yağış sonrasında evleri ve eşyaları zarar gören vatandaşlara müzaheret eli uzatıldı.

Şu temel büyüklüğünde bir nice lüp donatılması ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara lüzumlu yardımların fail Bilecik Belediyesi yoluyla yağış sonrasında evleri su basan vatandaşların halılarının yıkanması, aile mobilyası zarar gören vatandaşların üstelik sülale mobilyası ve parafin yük tamiri, bakımı konularında muktezi yardımlar adına getirildi.

17 aileye alt kurul kararıyla nakdi yardım yapıldı

Sosyal belediyecilik anlayışı gereği ilkin besin ve kömür dağıtımları gelmek üzere bir nice alanda ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında saha kayran Bilecik Belediyesi, bu süreçte kötülük gören 17 aileye encümen kararıyla nakdi yardımda bulundu. Evlerin iç ve dış temizliğinin dahi şehremaneti yoluyla yapıldığı çalışmalarda ayrıca beis gören aile eşyaları de onarım edilerek, vatandaşlara teyit edildi.

Sosyal Bindi Hizmetleri’ne tutkun Fena Hâlde Market tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara bir nice konuda yardımların devam ettiği belirtildi. – BİLECİK

Share: