Yağlı: “Ünye Limanı’ndaki icraat, bölgemiz turizmine güç yardım sağlayacak”

Kalabalık’nun Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Şişman, sonuç yapılan çalışmalar ile Ünye Limanı’nın iktisat ve turizme güç ulama sağlayacağını söyledi.

Seçme hafta mütenevvi okul ziyaretleri düzenleyen kaza protokolü, haftanın önce ziyaretini Ünye Mesleksel ve Beceri Rum Lisesi Turizm Otelcilik Proje Okulu’na yaptı. Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Belediye Başkanı Hüseyin Gödeş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlak Tokgöz, okulun öğretmen, idareci ve öğrencileriyle tıpkısı araya geldi.

Ziyarette konuşan Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, “Okulumuzda hoca, öğrenci ve okul idaresiyle buluşuyoruz. Buradaki sorunlar, talepler ve öneriler hakkında istişarede bulunuyoruz. Burada hakikaten emsal bir okul” dedi.

Ünye Belediye Reisi Hüseyin Tavlı, ziyarette yaptığı konuşmada öğretmenlerin fariza ve sorumluluklarının fazla olduğuna dikkat çekerek, “Seçme zaman rapor ettiğim gibi yerel yönetim namına bizlerin yaptığı işlerin yenisi yapılarak telafisi var. Ancak siz koca yetiştiren öğretmenlerimizin fariza ve sorumlulukları henüz çok. Bu nedenle sizlere gayretleriniz ve fedakarlıklarınız amacıyla teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Ünye Limanı, kâin halinden haddinden fazla elan işlevsel tıpkı ayla dönüştürüldü”

Ünye Limanı’nın son yapılan çalışmalarla iktisat ve turizm alanına nazik ulama sunacağını söyleyen Başkan Yağlı, “Cıvıl Cıvıl Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in gayretleriyle Ünye Limanı mevcut halinden haddinden fazla elan işlevsel arkaç bu süreçte dönüştürüldü. Henüz ilk haricen mevrut hususi sektörün yüzdelik 30 yararlanma edebildiği benzeri liman zaman gelinen noktada tıpkı anda 3 pare geminin tıpkı anda haşiv ve boşaltma yapabildiği, aynı zamanda yüklerin tahmil-tahliyesi için depolama alanı namına, depo sahasına de munsap bir liman yerine bakım vermekte. Ünye Limanı’nın bu şişman dönüşümünün beraberinde şuanda bulunduğumuz Ünye Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi Turizm Otelcilik Proje Okulu’nu birlikte yakından ilgilendiren kısmı Ünye’ye ilk kez kruvaziyer gemisinin gelecek olması. Önümüzdeki günlerde Ünye Limanı’na gelecek olan kruvaziyer gemisiyle misafirler, ilçemizi ve ilimizi müzakere edecek” ifadelerine saha verdi.

Kaymakam Işık ve Başbuğ Semiz ziyarette antrparantez, okulda kurulan gastronomi atölyesinin açılışını de gerçekleştirerek, yapılacak hizmetler için bilgelik aldılar. – CIVIL CIVIL

Share: