Yahşihan Belediyesince vatandaşlara alaca aş izzetüikram edildi

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde şehremaneti vasıtasıyla aşure ayı kocaoğlan nedeniyle “Alaca Aş Günü” etkinliği düzenlendi.

İlçedeki bire bir düğün salonunda düzenlenen etkinlikte mütekellim Şehremini Osman Türkyılmaz, paylaşmanın ve şükretmenin tıpkısı arada olduğu bu ayın deme ve öneminin içselleştirilmesi gerektiğini söyledi.

Bugün ağırlama edecekleri aşurenin kontak ve beraberliklerinin perçinleşmesine anahtar olmasını dileyen Türkyılmaz, “Ilkin Kerbela şehitleri doğmak için, mecmu şehitlerimizi rahmetle anıyor, muharrem ayının dünya üzerinde hazar, dirlik ve bahtiyarlık tohumlarının yeşermesine, gözyaşı ve zulmün sona ermesine çevirici olmasını diliyorum.” diyerek konuştu.

MHP Kırıkkale İl Başkanı Erek Abalı da aşure ayı ayının Müslümanların iş ve heves dünyasında çokça oylumlu tıpkı yeri olduğuna dikkati çekti.

Konuşmaların arkası sıra ilahi dinletisi ve semazen gösterisinin üstelik gerçekleştirildiği etkinlikte, Yahşihanlı kadınlar yoluyla yapılan alaca aş, vatandaşlara izzetüikram edildi.

Share: