YANLIŞSIZ Fırka Genel Başkanvekili Yıldırım, İzmir’de partililerle değerlendirme toplantısında konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Tümen Genel Başkanvekili Binali Saika, iktidarın yolunun milletten geçtiğini, 6’lı masanın üstelik memleket meseleleri üzere çözüm üretmediğini söyledi.

Sebep, kentteki programları kapsamında Buca Özel Yetişek Aplikasyon Okulunu konuşma ederek öğrencilerle tıpkı araya geldi.

Öğrencilerle kardeşçe fail Sebep, yapılan çalışmaları inceledi.

Daha sonra tekrar bire bir ilçedeki Ötüken Ortaokulunun açılışını gerçekleştiren Sebep, burada yaptığı konuşmada, eğitime yatırımın önemine dikkati çekti.

Yıldırım, 20 yıl geçmiş göreve başladıklarında bütçede çizgilik başına eğitimi koyduklarını belirterek, ” İzmir’dahi 41 anne eğitim yani anaokulu ve ilkokul, 12 ortaokul tevessül etmek üzere şu ana büyüklüğünde 53 okulumuzun inşaatı bitti. Yani bu talim yılında İzmir’e 1122 eskimemiş sınıf kazandırılmış olduk. Tekrar 43 anaokulu ve beş, 14 ortaokul atılmak amacıyla kamu 57 okulumuzun inşaatı dahi sürüyor.” dedi.

“İktidarın yolu 6 pozitif 1 değil, 50 pozitif 1’den beğenilen”

Sebep daha sonra Torbalı, Selçuk, Şen, Beydağ, Tire, Ödemiş ve Kiraz kaza teşkilatının katılımıyla Ödemiş ilçesindeki ayrımsız düğün salonunda gerçekleştirilen “Dünden Bugüne Posta Arkadaşlarımızla İstişare ve Yorum Toprak Toplantısı”na katıldı.

Binali Yıldırım, toplantıdaki konuşmasında, YANLIŞSIZ Tümen’nin benzeri vefa hareketi olduğunu, Türkiye’nin bağrından doğduğunu tabir etti.

Saika, 15 seçime girdiklerini ve her seçimi boş uzaklık önde kapattıklarını vurgulayarak, 20 yıldır Türkiye’nin yara kadar sorunlarını incitici kabil hizmetlere dönüştürdüklerini kaydetti.

Yeni bire bir seçime hazırlandıklarını bildiren Yıldırım, “2023 haddinden fazla önemli. Neden majör? DOĞRU Tümen ülkemizi 100. yıla taşıyan iktidardır. 100 yılın 5’te birini 20 yılını Türkiye DÜRÜST Fırka ile geçirdi. Dönüp bire bir arkamıza bakalım. Ki ne yapmış, kim neler yapmamış? Yolları böldük hayatları, gönülleri birleştirdik. Türkiye’yi doğudan batıya, kuzeyden güneye birbiriyle buluşturduk. Bire Bir şeye çok amma haddinden fazla ilgi ettik. Dedik kim ‘Yolları böleriz Türkiye’yi böldürmeyiz. Ay kilitsiz küreksiz bayrağımıza taraf bakanın canına okuruz.’ dedik. PKK bölücü yıldırı örgütünün, FETÖ ve bilcümle yıldırı örgütlerinin kökünü kazıdık.” diye niteleyerek konuştu.

Sebep, 6’lı masa ile ilişik şu değerlendirmede bulundu:

“Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. 15 misil mindere çıktık 15’inde bile yenildiler. 16’ncıda üstelik elbette ümit. Ümidi yitirmemek gani tıpkı şeydir. Onların da kuvvet olmaları hakkıdır ama buna değişmeyen verecek olan 6’lı masa değildir. İktidarın yolu 6 pozitif 1 değil, 50 zait 1’den maruf. 50 pozitif 1 üstelik millettir, milletin iktidarıdır. Bu 6 pozitif 1, bu masa ne diyor? Bu masada oturanların ülke meseleleri amacıyla ayrımsız şey söylediklerini duydunuz mu? Bunlar 3 lime konuda anlaşıyorlar. Benzeri tanesi masanın etrafında tıpkısı sonraki derinti ne devir yapılacak? İkincisi masada ne yemekler olacak? Üçüncüsü da Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceğiz. Diyorlar kim ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceksiniz birlikte veya bildirme azından anca hayal ediyorsunuz de ‘Ondan sonraları ne olacak?’ Diyorlar ki ‘Orasını bize söylemediler bize yemeden içmeden dökmek üzere çalışın dediler, sonrasını bilmiyoruz’. Onlara bunu söyleyene diyorum ki siz çarpış dahi denediniz, FETÖ’yü bile gönderdiniz, terörü bile başımıza bela ettiniz ama bu ulus temas seferinde size türe ettiği dersi verdi, iktidara, liderine sahip artık, artık de sahip çıkacak.”

“Geçmişini inkar edenlerle bizim birlikte İzmir’in dahi işi gayrimümkün”

Bugünlerde etraftaki bazen komşuların sesinin çok çıktığını tamlayan Sebep, “Unutmayalım bunların sesi 100 sene evvel de çıkmıştı. 9 Eylül 1922’yi bunlara hatırlatmak geçişsiz. Türk milletinin nelere ayar olduğunu ahzetmek amacıyla az buçuk dönüp geriye çalmak lazım. Gerçi geçmişi olmayanlar olabilir bu ülkede. Biz geçmişimizle birlikte geleceğimizle da kurum duyuyoruz. Geçmişini inkar edenlerle bizim da İzmir’in üstelik işi olanaksız.” dedi.

Saika, Cumhur İttifakı namına heyecanlarından tek öz kaybetmediklerini, 2023 seçimini da kazanacaklarını sözlerine ekledi.

AK Tümen İzmir İl Başkanı Asalet Yüce Sürekli da bilcümle kuruluş yerine gece gündüz çalışıp 2023’te dahi zafere ulaşacaklarını söyledi.

Toplantıya, SELIM Parti İzmir milletvekilleri Yaşar Kırkpınar, Ceyda Bölünmez Çankırı, Cemal Bekle, Mahmut Atilla Kayaç ve çokça sayıda partili katıldı.Share: