YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanı Türkmenoğlu vatandaşları Malazgirt Zaferi kutlamalarına çağırma etti

DÜRÜST Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, vatandaşları Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümü nedeniyle planlı tebrik programına katılmaya çağırma etti.

Türkmenoğlu, il başkanlığında düzenlediği toplantıda, Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümünün Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde kutlanacağını söyledi.

Şehriyâr Alparslan’ın 42 yaşında Anadolu coğrafyasına İslam sancağını diktiğini belirten Türkmenoğlu, şunları kaydetti:

“Kutlamaların yapıldığı etkinlik alanında 1071 adımlık fetih yolu, merasim, cirit, istirahat ve hitabet alanı, 12 helikopter pisti, namazgah, gidiş yolu, 1000 şahsiyet hipodrom, bungalov ve konaklama evleri, eğitim bilimi atölyesi, ayak topu, voleybol, basket sahaları bulunmaktadır. 24-26 Ağustos tarihleri beyninde Ahlat ve Malazgirt’te 7’den 77’ye herhangi bir kesimin ilgisini çekecek etkinlikler düzenleniyor. Ok atışları ve atlama beygiri yarışlarına kadar birçok gösteriyle retrospektif tarihimiz yaşatılacaktır. Bu sene kutlayacağımız Malazgirt Zaferi’nin tıpkısı özelliği birlikte cuma namazı gününe denk gelmesidir. Manevi atmosferde cuma namazı kılınacaktır. Cuma günü sabahleyin saat 8: 00’da tekmil kaza başkanlıklarımızın önünden araçlarımız kalkacaktır. Bu manevi duyguyu, birlik, el birliği ve tesanüt ruhunu yaşamaya ve yaşatmaya tamlık Van halkımızı davet ediyoruz.”

Share: