Yapı yangını mahalleliye içtinap etmek meşbu anlar yaşattı

Karabük’te iki eğik habbe çatısında sâdır cuşuhuruş mahalleliye tırsmak yoğun anlar yaşatırken, alevler sair evlere sıçramadan söndürüldü.

Edinilen bilgiye bakarak olay, merkeze bağlı Fevzi Fark Etmek Park Yeri Sokak’ta meydana geldi. Tasavvur Kortej Bostancı’ya ilişik iki kıvrım evin çatısında bacadan yangın daha çok. Güdük sürede büyüyen alevler parçalanmamış çatıyı sararken, vatandaşların ihbarı konusunda görüngü hesabına Karabük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri atıf edildi. Bu tam bitişikte kâin vatandaşlar bahçe hortumları ile yangına engelleme etti. Görüngü yerine hızlıca ulaşan 3 itfaiye aracı aracının müdahalesiyle çatı yangını bitişikteki sair evlere ast kattaki dairelere sıçramadan taharri altına alınıp söndürüldü.

Çalışmaları gözyaşları zarfında izleyen Aynur Bostancı’yı komşuları ve polis ekipleri teselli etti. Hararet sırasında bahçede olduğunu anlatan Bostancı, “Ego bahçedeydim. Komşuların bağırmasıyla yangını fark ettim. Bu sırada eşim ve 6 yaşındaki oğlum evdeydi. Kimseye bir molekül olmadı hemen çatımız yandı” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

Yangının çıkışıyla ilgilendiren inceleme başlatıldı. – KARABÜK

Share: