Yapmacıklı doktorun vukuatları bitmiyor! Kendisini başka bir hastanede da beyin cerrahı namına tanıtmış

Trabzon’da 4 çağ geçmiş yapım işçisi Serkan Ayaz, yeşil hekim önlüğü giyip, boynuna stetoskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Acil Servisi’ne geldi. Tıpkı süre sayrılarevi önünde bekledikten sonra girdiği acil servis triaj alanında hasta yakını ve bacı arasındaki tartışmaya dahil olan Ayaz, kendisini ‘doktor’ kendisine tanıtıp, dayanaklık etmek istediğini söyledi. Işkil üstüne düzenlilik görevlilerinin etiket sorduğu Ayaz’ın doktor olmadığı anlaşıldı.

ERKIN BIRAKILDI

Bu tam züğürt yakını, Ayaz’a tokat attı. Güvenlik görevlilerinin hastane dışına çıkardığı Ayaz, polis güçleri ekibi yoluyla gözaltına alındı. İfadesi alınan ve savcılığa gönderme edilen Ayaz, tutuksuz yargılanmak amacıyla serbest bırakıldı.

RİZE’YE YENİ ATANDIĞINI SÖYLEMİŞ

Serkan Ayaz’ın, 27 Ağustos’ta gittiği Rize’üstelik, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nde kendisini ‘nöroşirürjiyen’ olarak tanıttığı görüntüleri üstelik ortaya bundan sonra. Doktor odasında görevlilerle kardeşçe ettiği anlarda kayda alınan görüntülerde, Ayaz’ın beyin cerrahı olduğunu ve Rize’ye yıpranmamış atandığını söylediği anlar düz alıyor. Bire Bir hastanede ameliyathaneye bile girdiği tamlanan ve görevlilerin etiket sorgulamasında doktor olmadığı mahsus Ayaz karşı kanuni muamele başlatıldığı öğrenildi.

“HEKIMLIK İSTİYORUM, MESLEĞİ HIFZETMEK İSTEDİM”

Öte yandan Serkan Ayaz’ın, polisteki ifadesinde, “Doktor gelmek istediğim üzere mesleği tanımaya, öğrenmeye çalışıyordum. O nedenle hastaneye gittim. Sonuçta 6 sene tababet okuyacağım. 6 sene bilahare nadim olmak istemem. Onun için başlangıçta bu çığır şüphesiz yapılıyor, diye niteleyerek aktarmak, deneme edinmek istedim” dediği öğrenildi.Share: