Yenice ormanlarından sarhoş eden sonbahar görüntüleri

Yenice ormanlarından sarhoş fail güz görüntüleri

Türkiye’nin bildirme balaban blok ormanlarındaki hasep cümbüşü dron ile görüntülendi

KARABÜK Cemaat olduğu çandır avlu ve bitki çeşitliliği ile insanların ilgisini çeken ve ivedi korunması müstelzim 100 hamam noktadan biri ilan edilen Yenice ormanlarının hazan renklerine bürünmesinin arkası sıra ortaya çıkan kartpostallık görüntüler sarhoş ediyor.

Türkiye’nin sunu büyük blok ormanlarının düzlük aldığı Karabük’ün Yenice ormanları, sonbaharın gelişinin peşi sıra ortaya çıkan boyut cümbüşü ile vatandaşlara görsel şölen sunmaya başladı. İlkbahar ve yaz aylarında yeşilin temas tonunu barındıran Yenice ormanlarının yaprakları sonbaharla birlikte rengarenk ağaçlarla ayrı aynı güzelliğe büründü. Barındırdığı karışık hayatı çeşitliliğiyle Avrupa’nın 100 orman hamam noktasından biri akseptans edilen ve soluk ve kırmızı titrem renklerin yoğunluğuyla nazirsiz bir görüntü oluşturan Yenice ormanları ışık tutkunlarına kartpostallık portreler dahi sunuyor. Yenice Ormanları suyun ve nemin oluşturduğu varlıklı nebat çeşitliliğinin ürünü olan anıt ağaçlarla gusto harikasının yeryüzü zer hazineleri ortada meydan alıyor.

Endemik bitki türü bakımında ve kendine has tıpkısı yetersiz klimaya topluluk olmasıyla dikkat çeken ormanın sunu oylumlu bölümünü ise anıt ağaçların bulunduğu Ağaç Parkı alanı oluşturuyor.

Share: