Yeryüzü büyük hayali asker olmaktı! 20 yaşındaki bedbaht canlı celp kağıdını göremeden öldü

Hacılar Harmanı Mahallesi Terminal Caddesi’nde 3 Ekim günü saat 19.00 sıralarında Pozitif Pörsümüş (27) yönetimindeki 68 DZ 003 plakalı makine, yolun karşısına geçmeye müteharrik Mustafa Berşan Göktaş’a çarptı. Aynı otomobil galerisinde çalışan Mustafa Berşan Göktaş, çağrılan ambulansla Aksaray Terbiye ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaymakamlık güvenlik kamerasına yansırken, gözaltına alınan çoban Porsuk ifadesinin ardından erkin bırakıldı, karşı anket başlatıldı.

34 DOLAŞMA YAŞAM MÜCADELESİ VERDİ

Mustafa Berşan Göktaş, 6 Kasım günü, 34 aktarilma süren hayat mücadelesini kaybetti. Hayali askere müracaat etmek olan Göktaş, tabutun üzerine askeri montgomer ve ‘o deminden asker’ kayıtlı şal örtülerek, Ruhlar Mezarlığı’nda defnedildi.

“HAYALLERİ YARIM KALDI”

Mustafa Berşan Göktaş’ın eniştesi Ferhat Ata, yeğeninin akşam işten çıktıktan sonraları bir arkadaşıyla buluşup birlikte eve geleceklerini, buluşma noktasına giderken de kazanın gerçekleştiğini belirtti. Kazanın olduğu ana yol bile kat imal çalışması olduğunu hatırlatan Ata, “Yolun karışışa geçe o şeritte normalde sağdan trafik akımı olduğu üzere sağına bakıyor ve minibüs geçtikten bilahare soluna bakmadan karşıya tevdi etmek istiyor. Sefer yapım çalışması olduğu içre ulaşım yegâne şeritten sağlandığında üstelik soldan mevrut aynı anahtar yeğenime çarpıyor. Ağır bakımda 34 bölüm hayat mücadelesi verdi ve henüz sonradan hayata gözlerini yumdu” diyerek konuştu.

“ASKERE GİTMEK İÇİN 6 KAMER SAVAŞIM VERDİ”

Yeğeni Mustafa Berşan Göktaş’ın bir tane hayalinin askere başvurmak olduğunu tamlayan Dede, şöyle konuştu: “Yeryüzü nazik havadan askere gitmekti. Asker kınası ayırmak istiyordu. Yapılan leşker eğlencelerine gidip ve çeri şalıyla fotoğrafları birlikte var. Alışılagelen öz yaşıtlarına göre üzeri gelişmesi cılız olduğu üzere askere alınmayacak diye niteleyerek çok kortu. Onun için Ankara’dahi mızrap testi birlikte yaptırdı. Askere gezmek üzere 6 kamer uğraş verdi. Kilo almayı başardı ve askeriye üzere mergup kiloya ulaştı. Çok hevesliydi, fakat gine üstelik arkadaşlarım gidiyor ve ben gidemem telaşı vardı. Askerlik şubesinden 10 dönüş evvel celp kağıdı eve geldi. Böylecene askerliği Kütahya’ya havacı olarak artık. 5 Familya 2023’te askere gidecekti. Ama ona nasip olmadı ve hayalleri az kaldı. Çağrı Belgesi kağıdının geldiğini de kilolu bakımda olduğu amacıyla duymadan irtihal etti. Cenaze töreninde biz de Mustafa üzere tabutunun üstüne askeri mont ile üstüne asker şalı koyarak serencam görevimizi yaptık.”

Share: