Yıpranmamış Malatyaspor-Gençlerbirliği maçının peşi sıra

Spor Toto 1. Lig’in 12. haftasında Bakir Malatyaspor, misafir ettiği Gençlerbirliği ile 2-2 berabere kaldı. Maçın arkası sıra ardından her iki takımın ustalık direktörleri açıklamalarda bulundu.

Karşılaşma sonrası planlı basın toplantısında açıklamalarda bulunan Yıpranmamış Malatyaspor Teknik Direktörü Hasan Özer, Gençlerbirliği maçına gür başlayan tarafın kendileri olduğunu belirterek, “bazı bazı duran toplarda etkin olan tıpkı Gençlerbirliği izledik. Attığımız ceza atışı golü ile geçmiş yarıyı 1-0 önde kapattık. İkinci yarıya birlikte istediğimiz gibi başladık. Çok ferah tıpkısı ser yaptık ve ikinci golü bulduk” dedi.

“Duran heyetiyle organizasyonlarında ağırlık yaşıyoruz”

Duran külliyen organizasyonlarında külfet yaşadıklarını ve geçmiş golü de köşe atışından yediklerini anımsatan Özer, “Korner atışında üst direkten yediğimiz bire bir gol var amma ikinci golü akseptans etmiyoruz. Hakeza aynı faul olanaksız. Faul yokken hem sarı kart gören aynı oyuncumuz var hem dahi benzeri oyuncu ikinci karttan atılarak 10 yaşama kalan tıpkısı Kullanılmamış Malatyaspor var. Bayağı bire bir maç değildi. Her iki takım açısından da pres bire bir maçtı. Zira el eyyam geçiren iki takımın mücadelesiydi. Onlar üstelik fakül ve puanlar kabul etmek amacıyla savaşım ediyor” şeklinde konuştu.

“İkinci gol bizi bayağı üzdü”

2-0 önde oldukları maçtan berabere kalkmak zorunda kaldıkları amacıyla ümitsiz olduklarını tabir fail Özer, “2-0 önde yolumuza devam ederken yediğimiz ikinci gol bizi banal üzdü. İlk el özlük evimizde galip gelmenin sevincini varagelmek isterdik ama ne yazık ki yaşayamadık. Ama yolumuza bitmeme edeceğiz. Mevsim devam ediyor, bu cins maçlar olacak. Ben oyuncularımın verdiği bu mücadeleden ortalık kutluyorum. Ama bizim ara sıra şeyleri daha bol yapmamız gerektiğine birlikte inanıyorum” diye konuştu.

Gençlerbirliği cephesi

Gençlerbirliği Ustalık Sorumlusu Imdat Ateşin ise Malatya deplasmanına 3 benek amacıyla geldiklerini rapor ederek, “Biz buraya 3 puan amacıyla geldik amma oyunun önce yarısında yediğimiz gol bizi güzel demoralize etti. İkinci gol bile peşinden geldi. Amma henüz sonradan oyuncularımızın fideist ve maçı edinim istekleri ile 2-0’dan 2-2’ye getirdik. Sonuç dakikalarda kaçırdığımız gol pozisyonları da vardı. Buradan 3 puanla dönemediğimiz için üzgünüz. İnşallah iki bando amacıyla bereketli peki bundan sonra” açıklamasında bulundu. – MALATYA

Share: