Yozgat ruzname haberi: Terbiye Tıpkısı-Sen Yozgat Büro Başkanlığına Kenan Alicenap yeniden seçildi

Terbiye Benzeri-Sen Yozgat Yazıhane Başkanı Kenan Vakur, göreve yeniden seçildi.

Eğitim Bilimi Tıpkısı-Sen Yozgat Şubesi 6. Olağan Genel Müesses, kentteki tıpkısı otelde yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda konuşan Onurlu, Bartın’ın Amasra ilçesinde beyaz zehir ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ivedi şifa diledi.

Haysiyetli, Eğitim Bilimi Bire Bir-Sen Yozgat Şubesi’nin 3 bin 600 üyesiyle kentte 9 yıldır yetkisini sürdürdüğünü belirterek, “Izinli sendika adına eğitim çalışanlarımızın haklarının iyileştirilmesi, özgürlük alanlarının genişletilmesi için türe, mesai ve hürriyet mücadelesi veriyoruz. Bu anlamda başbuğ yardımcılarım, kaymakamlık başkanlarım, yönetimleri, hareket yeri temsilcilerimizle beraber seçkin ant alanlarda yetişek çalışanlarımızın yanındayız.” dedi.

Öğretmenler ve eğitim çalışanlarının problemlerine çözüm beklemek, akıllıca olan taleplerini diremek için ilişik konuları yerelde ilgili mercilere taşıdıklarını belirten Vakur, “Genel talepleri ise dolgun antant masasında ve ilgili kurullarda konu kazanmak üzere umumi merkezimizle paylaşıyoruz. Genel kurulumuzun tatlıca iyi olmasını diliyorum.” diyerek konuştu.

Umumi kurula SELIM Öğür Yozgat Saylav Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Şevket Köse, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Yusuf Yazıcı, YANLIŞSIZ Öğür Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, delege ve üyeler katıldı.

Tek listeyle gidilen umumi kurulda Kenan Onurlu baştan başkalığa seçildi.

Share: