Yozgat ruzname haberleri… Sorgun Belediyesinden “Müteharrik El Erki Türkiye” uygulaması

Sorgun Belediyesi vatandaşlara daha acul, elan birinci sınıf ve devir içi hizmet verebilmek için “Faal El Erki Türkiye” uygulamasını hayata geçirdi.

Sorgun Belediye Başkanı Mustafa Erkut Rençper, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçenin problemlerini takkadak tayin ederek çözüme sarmak amacıyla “Şehrine Dokun” parolasıyla “Mobil Demokrasi Türkiye” uygulamasının Sorgunluların hizmetine sunulduğunu belirtti.

Rençper, AppStore ve Google Play platformları üzerinden ücretsiz adına indirilen aplikasyon ile cümle Sorgunlu vatandaşların, şehre dayalı sunma edimsel haberlere, aktiflik bilgilerine, nöbetçi eczanelere, usa vurma neşelilik ve akarsu kesintilerine, meteoroloji yoluyla yapılan uyartı ve bilgilendirmelere, anketlere anında ulaşabileceklerini söyledi.

Uygulamanın belediye ile vatandaşların arasında anlık haberleşmeyi sağlayıcı benzeri köprü olacağını vurgulayan Dikici, şunları kaydetti:

“İçerisinde mevcut canlı siyasal sistemi, akıllı mücavir düzlük sistemi ve şikayet butonu ile belediyemize cep telefonları üzerinden çabucak anlayış imkanı sağlayan izlence ile anlık olarak şehre dair yekpare şikayetlerini Sorgun Belediyesine fotoğraf çekerek ve şikayetin bulunduğu lokasyonu harita üzerinde işaretleyerek iletebilecekler. Belediyemiz marifetiyle ortak bilgi sisteminde toplanacak parçalanmamış şikayetler ilgili müdürlüklere online olarak iletilerek takkadak çözüme kavuşturulacak. Yekpare hemşehrilerimizi ‘Kıvrak Demokrasi’ uygulamasını cep telefonlarına indirmeye, canlı olarak kullanmaya ve Sorgun Belediyesine her an elan mümasil olmaya çağırma ediyoruz.”

Share: