Yunanistan’a kaçarken Ayvalık açıklarında yakalanan 4 FETÖ şüphelisi tutuklandı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na kaçmaya çalışırken yakalanan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı 4 kaka ile kaçışı birleştirme fail 2 hayat tutuklandı.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Ayvalık Deniz Boyu Asayiş Komutanlığınca Zahir ada açıklarında muhacir kaçakçısı B.İ.U’nun dahi bulunduğu “Baranım” isimli fiber teknede FETÖ ile iltisaklı H.T, M.K, G.Ç, Ü.K. ve Ü.G.D. doğmak üzere 6 dalavereli yakalandı.

Çalışmaların genişletilmesi üzerine Ayvalık İlçe Itimat Müdürlüğü ekipleri dahi eş kaçakçısı olduğu belirlenen Y.Y.Y, B.K. ve M.T’yi düzenledikleri operasyonla gözaltına aldı.

Yapılan aramalarda, 4 el telefonu, 4 bin 250 ekü ve 232 dolar ele geçirildi, olayda mergup fiber tekneye el konuldu.

Ekiplerin yaptığı incelemelerde H.T. ve M.K’nin ihraç komiser yardımcısı olduğu, Ü.K. ve G.Ç’nin FETÖ’ye ilişkin kapatılan eğitim bilimi kurumlarında çalıştıkları ve adli iş gördükleri, Ü.G.D’nin ise ihraç asistan olduğu belirleme edildi.

İşlemlerinin peşi sıra adliyeye gönderme edilen zanlılardan H.T, M.K, G.Ç, Ü.G.D, M.T. ve B.İ.U. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Ü.K, B.K. ve Y.Y.Y. ise adli taharri amacıyla salıverildi.Share: