Yüreğir Külterevlerinde sonbahar dönemi ağırşak kayıtları başladı

Yüreğir Belediyesi kültürevleri güz dönemi kursları 19 Ilkgüz Pazartesi günü kapılarını açıyor. Birçok branşta verilecek kurslar amacıyla kayıtlar başladı. Yüreğir Şehremini Fatih Mehmet Kocaispir, yeni yetiler çalmak isteyen seçkin yaştan Adanalıyı ağız ağıza ücretsiz olan kurslara beklediklerini söyledi.

Yüreğirlinin şahsi gelişimleri ve sosyalleşmeleri amacıyla değme yıl birçok aktiflik düzenleyen Yüreğir Belediyesi, bu sene birlikte sonbahar dönemi etkinliklerini başlatıyor. Değme biri ekol niteliğinde olan Sakil Topçuoğlu, Mevlana, Ahmet Yesevi, Yunus Emre, Mehmet Akif Ersoy, Ulubatlı Hasan, Fatih Fehva, Maksat Göğebakan, Doğankent ve Havutlu kültürevlerinde 2022-2023 güz dönemi kursları 19 Ilkgüz Pazartesi günü başlıyor. 90 ayrı branşta verilecek yetişek, uğraşı ve iz kurslarına kayıtlar bitmeme ediyor.

Okul öncesi terbiye, anadan görme halk sanatları, kılık, enstrüman, spor ve meslek kurslarında katılımcılara spordan müziğe, iş geliştirici aktivitelerden ecnebi dillere büyüklüğünde birçok dalgalı sunuluyor.

Kayıtlar Yüreğir genelindeki kül kültürevlerinde yapılabiliyor.

Kişisel gelişimleri amacıyla uğraşı arayışındaki herkesi kurslara beklediklerini söyleyen Yüreğir Şehremini Fatih Mehmet Kocaispir, 7’den 70’e herhangi bir yaştan insanın düzenlenecek kurslarla hem yıpranmamış evsaf kazanabileceğini hem bile sosyalleşebileceğini belirtti. Kocaispir, “Gelişigüzel yıl düzenlediğimiz kurslarımızı bu sene bile açıyoruz. Kurslarımızdan şimdiye büyüklüğünde on binlerce Yüreğirli yararlandı ve yeni yetenekler kazandı. Geçtiğimiz ahit 14 bin 300 kişinin taşıt yaptırdığı kurslarımızdan 11 bin 375 kursiyerimiz mezun yerine Milli Terbiye Bakanlığı musaddak şehadetname aldı. Bu sene açacak olduğumuz kurslarımıza üstelik bütün Adanalıları bekliyoruz” ifadelerini kullandı. – ADANA

Share: