Yurtta hava durumu

Yapılan serencam değerlendirmelere bakarak, yurdun geneli parçalı kayran saha çok bulutlanmış, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Gün Doğusu Anadolu’nun şimal ve batısı ile Kırklareli, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Bitlis ve Muş çevrelerinin bora ve düz vadi gök ses boğanak yağışlı geçecek. Yağışların Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Kastamonu, Kocaeli, Bilecik çevreleri ile Bursa’nın doğusunda akva; Sakarya, Bolu, Düzce, Bartın, Zonguldak ve Karabük çevrelerinde yerli yerine çokça sağlam ve biberli, Çankırı, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ankara’nın kuzeyi ve Ordu’nun iç ve mağrip kesimlerinde akva olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, şimal, çöz ve gün batısı kesimlerde zaman normallerinin altında düşecek, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, alelumum kuzey ve kuzeybatı, yurdun güney ve gün doğusu kesimlerinde cenuplu yönlerden belli belirsiz, arada bir itidalli kuvvette; Marmara ile Yıldız Veli kıyılarında şimal ve kuzeydoğu, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın şarki çevrelerinde güney ve güneydoğu yönlerden sağlam ve kısa süreli sıkıntı (40-70 vadi düzlük 80 km/sa) şeklinde esecek. Bazen illerde beklenen gelgel durumuyla günün genişlik faziletli sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, sağanak, kayran vadi asuman ses boğanak yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Yağışların şimal kesimlerinde evcil oluşmak amacıyla kuvvetli olması bekleniyor 15

İstanbul: Modüler ve haddinden fazla bulutlu, fasılalı boğanak yağışlı 21

İzmir: Modüler ve birkaç bulutlanmış 26

Adana: Parçalı ve çokça bulutlu, fasılalı sağanak ve kayran meydan asuman patırtılı bora yağışlı 29

Antalya: Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, espaslı sağanak ve vadi düz asuman curcunalı sağanak yağışlı 25

Samsun: Modüler ve çok bulutlu, sağanak yağışlı 21

Trabzon: Modüler ve çok bulutlanmış, boğanak yağışlı 20

Erzurum: Parçalı ve çokça bulutlanmış, boğanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı 25

Diyarbakır: Modüler ve çokça bulutlanmış bora yağışlı 28 – İSTANBUL

Share: